Російська агентка планувала скоїти подвійний теракт у Миколаєві
Російська агентка планувала скоїти подвійний теракт у Миколаєві

Російська агентка планувала скоїти подвійний теракт у Миколаєві

Служба безпеки України затримала мешканку Дніпропетровщини, яку підозрюють у підготовці подвійного теракту в Миколаєві на замовлення російської ФСБ. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на СБУ.

За версією слідства, жінка мала встановити саморобну вибухівку під капотом запаркованої у дворі автівки, а потім дистанційно її підірвати. Коли на місце прибули б поліцейські та рятувальники, агентка підірвала б і другу вибухівку, яку вона замаскувала на дереві в кількох метрах від замінованого авто. 

Російська агентка планувала скоїти подвійний теракт у Миколаєві   фото 1
фото: Служба безпеки України
Російська агентка планувала скоїти подвійний теракт у Миколаєві   фото 2
фото: Служба безпеки України

Вибухівка була додатково начинена металевими гайками для підсилення дії ураження. Російські спецслужби хотіли вбити й важко поранити максимальну кількість людей, щоб спровокувати паніку в Миколаєві, зауважує СБУ.

Правоохоронці завчасно викрили підозрювану і затримали її «на гарячому», коли вона намагалася закласти вибухівку під авто в комендантську годину. Згодом з’ясувалося, що російські спецслужби завербували жінку у лютому 2025 року через Телеграм-канал з пошуку «легких грошей».

Раніше у Миколаєві була затримана студентка, яка збиралася влаштувати вибух біля адмінбудівлі поліції. Дівчина теж діяла за вказівками російських кураторів.

Також «Главком» повідомляв, що у Хмельницькій області Служба безпеки затримала ворожого агента, який шпигував за військовими аеродромами і готував теракт біля місцевого ТЦК.

Джерело матеріала
loader
loader