Питання територій, повернення дітей, цивільних заручників і гарантії безпеки: британська Independent розповіла про "червоні лінії" України у домовленостях з РФ
Питання територій, повернення дітей, цивільних заручників і гарантії безпеки: британська Independent розповіла про "червоні лінії" України у домовленостях з РФ

Питання територій, повернення дітей, цивільних заручників і гарантії безпеки: британська Independent розповіла про "червоні лінії" України у домовленостях з РФ

Україна визначила низку "червоних ліній" для будь-якої мирної угоди з Росією. Серед них - неможливість передачі РФ додаткових територій, які наразі не окуповані, повернення українських дітей та цивільних заручників, а також міжнародні гарантії безпеки

Зміст

Про це пише The Independent.

За словами високопоставлених українських джерел, що поінформовані про перебіг переговорів, довіра до готовності Росії ухвалити розумну угоду мінімальна.  

Як зауважили автори, незважаючи на те, що Дональд Трамп у п'ятницю назвав переговори з Росією "добрими і продуктивними", Путіна звинуватили у використанні тактики затягування часу шляхом підняття "нюансів" і додаткових питань, а також у припущенні, що Україні не буде дозволено переозброюватися, мобілізуватися або отримувати західну військову допомогу під час перемир'я.

Читайте також: Путін або сам зірве перемир'я, або звинуватить у цьому Україну, - Брайза

Однак, як наголошують у виданні, Україна має чітку позицію щодо кількох ключових пунктів переговорів, які необхідні для припинення війни. Серед них:

  • Жодних подальших територіальних поступок, попри прагнення Путіна закріпити контроль над чотирма українськими регіонами, частково окупованими з 2014 року. 
  • Повернення тисяч українських дітей, викрадених Росією. 
  • Звільнення тисяч цивільних осіб, яких незаконно утримує Росія і які не вважаються військовополоненими.
  • Міжнародні гарантії безпеки на випадок, якщо Путін порушить умови перемир’я.

Українські чиновники занепокоєні тим, що зволікання Росії є нічим іншим, як "грою з їхнього боку", зауважують автори. 

"Ми справді прагнемо миру, але нам потрібен тривалий мир, а не короткострокове перемир’я. Ми не хочемо, щоб наші діти продовжували цю боротьбу. Путін грає в ігри. Ми зробили рішучий крок – тепер черга за ним. Ми довели, що діємо розсудливо та готові до миру. Якщо Росія не погодиться, весь світ побачить, що вони брехуни", - цитують джерело у виданні. 

Читайте також: Експосол США в Україні Гербст: Путін сподівається на беззахисність Трампа перед його хитрощами

РФ вимагає, щоб Україна відмовилася від Херсонської, Запорізької, а також Донецької та Луганської областей, які були частково окуповані російськими військовими з 2014 року.

Українські офіційні особи повідомили The Independent, що вони згодні прийняти замороження поточних ліній фронту для досягнення перемир'я, але будь-які додаткові територіальні поступки стануть червоною лінією.

"Вимагати, щоб, наприклад, Запоріжжя чи Херсон були повністю передані, нерозумно", - сказало джерело.

За словами співрозмовників видання, доля окупованих Росією територій не вирішена.

"Ми зробимо все можливе, щоб повернути їх дипломатичним шляхом", - повідомило джерело.

Читайте також: Як не допустити "вічного замороженого конфлікту" з Росією: Зеленський озвучив вимоги до угоди про припинення вогню

Як зазначають у виданні, в Україні існує глибоке занепокоєння щодо впливу припинення вогню та заморожування лінії зіткнення на долю десятків тисяч українських дітей, які були або насильно вивезені до Росії або залишилися на окупованих територіях під час повномасштабного вторгнення.

Однією із ключових вимог угоди є повернення цих дітей та припинення політики русифікації, що включає примусове отримання російських паспортів та табори перевиховання.

  • Раніше радник президента Сполучених Штатів з питань національної безпеки Майк Волц заявив, що майбутня мирна угода може містити пункт про відмову Україною від частини своїх територій в обмін на майбутні гарантії безпеки.
Теги за темою
Україна Росія Новини Суспільство
Джерело матеріала
loader
loader