/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F7d331f41f914a5026cb0e59fb0cebc74.jpg)
Французькі розробники інтегрували протитанкову ракету Akeron LP в ударний гелікоптер Tiger
Франція здійснила перший пуск нової протитанкової ракети Akeron LP з ударного вертольота Tiger. Випробування відбулися 19 березня й стали наступним етапом після першого наземного тесту ракети, що пройшов півтора місяця тому. Пуск із вертольота дозволив перевірити безпечність застосування ракети в умовах аеродинамічних збурень, спричинених роботою гвинта, інформує Defence Express.
Akeron LP є авіаційною версією вже відомої ракети Akeron MP, яку використовують піхотинці та бронетехніка. Від своєї «молодшої» версії авіаційна ракета відрізняється розмірами — вона довша на 40 сантиметрів і здатна вражати цілі на відстані від 8 до 20 кілометрів. Замість оптоволоконного управління, як у наземного варіанту, Akeron LP використовує захищений радіоканал, що дозволяє застосовувати її в режимі NLOS — поза прямою видимістю цілі.
Попри те, що спочатку програма виглядала сумнівною через обмежене коло потенційних користувачів — лише вертольоти Tiger, які ще й мають пройти модернізацію до версії MkIII — останні події у світі додали цьому проєкту нової актуальності. На тлі зростаючих побоювань щодо надійності американської зброї в Європі дедалі частіше лунають заклики віддавати перевагу власним розробкам.
Akeron LP розробляється на заміну американських AGM-114R Hellfire II і потенційно може стати важливою частиною європейської програми переозброєння в межах плану «Готовність 2030». За створення ракети відповідає компанія MBDA — конгломерат, що об'єднує оборонні потужності Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії та Іспанії.
Наразі Akeron LP виглядає не просто технічним проектом, а й політичним сигналом Європи щодо намірів зміцнювати власний оборонно-промисловий комплекс і знижувати залежність від американських систем озброєння.
