Головред американського журналу The Atlantic Джеффрі Голдберг, якого випадково додали у секретний чат з американськими високопосадовцями, поділився новими скріншотами, у яких вищі посадові особи США обговорювали удари по єменських хуситах. Публікація журналістів спростовує слова ряду чиновників, які заперечували наявність секретної інформації у чаті.
"Заяви [міністра оборони] Піта Гегсета, [директора нацрозвідки] Тулсі Габбард, [директора ЦРУ] Джона Реткліффа та [президента Дональда] Трампа — у поєднанні з твердженнями багатьох офіційних осіб адміністрації про те, що ми брешемо про зміст текстів Signal — змусили нас повірити, що люди повинні ознайомитися з текстами, щоб дійти власних висновків. Існує очевидний суспільний інтерес у розкритті інформації, яку радники Трампа включили в незахищені канали зв’язку, особливо тому, що високопоставлені особи адміністрації намагаються применшити значення повідомлень, якими поділилися", — пояснили журналісти.
Зокрема, у повідомленнях, які опублікували журналісти, Гегсет за дві години до ударів детально описує коли, як та з яких літаків американська авіація завдаватиме ударів. У The Atlantic підкреслили, що якби ця інформація потрапила у ворожі руки, то військові США були б у більшій небезпеці, ніж зазвичай. Експерти ж кажуть, що використання месенджеру Signal для таких чутливих повідомлень становить загрозу нацбезпеці.
"Якби цей текст отримав хтось, хто вороже ставиться до американських інтересів — або хтось просто нерозсудливий і має доступ до соціальних медіа — у хуситів був би час підготуватися до того, що мало бути раптовим нападом на їхні опорні пункти. Наслідки для американських пілотів могли бути катастрофічними", — підкреслили журналісти.
Раніше речниця Білого дому Керолайн Левітт заявляла, що у чаті, куди додали журналіста, ніякі воєнні плани не обговорювалися, а також туди не надсилали секретні матеріали. За її словами, адміністрація президента США перевіряє, як номер Голдберга потрапив до чату.
Нагадаємо, в етері Fox News радник президента США з нацбезпеки Волтц підтвердив, що саме він створив чат у Signal і що головний редактор The Atlantic опинився в ньому помилково. Він взяв на себе відповідальність за інцидент. Дональд Трамп захистив своїх посадовців, включно зВолтцом, якого вимагали звільнити, а Джеффрі Голдберга назвав “брехливим та дуже дискредитованим так званим журналістом”. Тим часом розслідувати інцидент доручили Департаменту ефективності уряду США (DOGE), який очолює Ілон Маск.