Напередодні, 26 березня, Державне бюро розслідувань прийшло до Київського авіаційного інституту (колишній Національний авіаційний університет), повідомила в.о. президента КАІ Ксенія Семенова. Причиною візиту співробітників Бюро стала організована в інституті схема щодо бронювання військовозобов'язаних.
«Якась ТОВка, скоріш за все за змовою із співробітником університету під виглядом замовлення наукових досліджень, організувала схему бронювання. Управління безпеки університету цю історію вчасно відслідкувало. А як? Дуже підозрілим їм видалось те, що в команду на тему безпілотників на працевлаштування подали медика, який в принципі до теми проєкту жодного стосунку не має», – написала Семенова у Facebook.
Вона закликала колег з інших університетів бути обачнішими. За словами Семенової, після спілкування з правоохоронцями стало зрозуміло, що така схема – це досить поширене явище. Однак виявити такий схематоз досить непросто. Семенова зазначила, що раніше подібну схему ліквідували у Харківському авіаційному інституті.
«Університет зі свого боку, як тільки виявив потенційне зловживання, - відразу подав заяву в правоохоронні органи. Зараз справу веде ДБР. Нормальний сигнал всім, хто шукає способи промутитися. Цього не буде», – підсумувала Семенова.
Чи може державний університет працювати як підприємство? Чи заробляти на освіті — не комільфо для «храму знань», і про його фінансування має подбати держава? Уряд розпочав експеримент з нової моделі управління університетами, яка може надати їм більше можливостей. Про перші результати й про те, як це може змінити систему освіти, читайте в інтерв’ю Оксани Онищенко «Милованов усіх не викупить. Треба щось змінювати в університетах» із президенткою КАІ Ксенією Семеновою, виш якої є одним з учасників експерименту.