Багато хто навіть не здогадується: скільки років Шевченко прожив у Росії
Багато хто навіть не здогадується: скільки років Шевченко прожив у Росії

Багато хто навіть не здогадується: скільки років Шевченко прожив у Росії

Для багатьох може бути незрозумілим, чому Шевченко жив в Росії, але цьому є пояснення.

Ви дізнаєтесь:

Для українців Тарас Шевченко є одним із найвідоміших українських поетів. У школі діти дізнаються все про його життя, зокрема, хто викупив Тараса Шевченка та інші важливі факти.

При цьому не усі знають багато про те, що поет жив певний час у Росії. Главред дізнався за яких обставин так сталося. Про це йдеться на сайті КНУ імені Тараса Шевченка.

Як відомо, Тараса Шевченка викупили з кріпацтва в 1838 році завдяки зусиллям Василя Жуковського, російського поета та друга художника Карла Брюллова. Жуковський організував лотерею, на якій був проданий його портрет, намальований Брюлловим.

Отримані кошти були використані для викупу Шевченка в пана Павла Енгельгардта, що дало йому можливість розпочати нове життя як вільна людина. У 1838 році він оселився в Петербурзі, де навчався в Академії мистецтв та займався творчістю.

У 1847 році його заарештували та відправили на заслання в Оренбурзький край, де він провів десять років. Після повернення із заслання у 1857 році він знову певний час жив у Петербурзі. Загалом у Росії він прожив близько 15 років.

Важливо зазначити, що хоч Шевченко став відомим насамперед як український поет, він також писав російською мовою. А все тому, що на той час російська була мовою офіційного спілкування, і саме нею доводилося вести документи та листування. Крім цього під час заслання йому забороняли писати українською, тому він змушений був використовувати російську.

Інші новини:

Що відомо про Київський національний університет імені Тараса Шевченка?

Київський національний університет імені Тараса Шевченка — державний заклад вищої освіти України, розташований у місті Києві. За рейтингами ВНЗ, на 2020 рік посідав 1 місце і є найбільшим університетом за кількістю студентів і спеціальностей. З 2009 до 2014 року мав статус автономного дослідницького університету, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader