США заборонили своїм чиновникам у Китаї романтичні або сексуальні стосунки з громадянами КНР — AP
США заборонили своїм чиновникам у Китаї романтичні або сексуальні стосунки з громадянами КНР — AP

США заборонили своїм чиновникам у Китаї романтичні або сексуальні стосунки з громадянами КНР — AP

США заборонили своїм чиновникам у Китаї романтичні або сексуальні стосунки з громадянами КНР — AP

Нова заборона підкреслює зростання недовіри Вашингтона до Пекіна.

Уряд США заборонив американським чиновникам у Китаї, а також членам їхніх сімей та підрядникам, які мають доступ до державної таємниці, вступати в будь-які романтичні чи сексуальні стосунки з громадянами КНР, повідомляє Associated Press, посилаючись на джерела.

Обмеження ввів у дію посол США Ніколас Бернс у січні незадовго до свого від'їзду з Китаю. Заборона охоплює місії Штатів у материковому Китаї, включаючи посольство в Пекіні, консульства в Гуанчжоу, Шанхаї, Шеньяні й Ухані, а також у Гонконгу, але не стосується американського персоналу за межами КНР.  

Виняток передбачений для тих, хто вже перебуває в стосунках із громадянами КНР: таким особам необхідно подати відповідний запит про звільнення від обмеження. Але в разі відхилення заявки доведеться або припинити стосунки з громадянами Китаю, або залишити посаду. Кожен, хто порушить заборону, буде змушений негайно покинути КНР.

Пекін також має вимоги до особистих стосунків для своїх дипломатичних працівників. Відповідно до закону Китаю, прийнятого в 2009 році, китайським державним службовцям, чий чоловік або дружина має іноземне громадянство, заборонено працювати в закордонних місіях.

Повернення до холодної війни?

Розвідувальні служби по всьому світу вже давно використовують привабливих чоловіків і жінок для отримання конфіденційної інформації, як це було за часів холодної війни. Державний департамент США та інші відомства, що мають представництва в Китаї, традиційно встановлюють суворі вимоги до звітності про особисті стосунки американського персоналу, який перебуває в КНР, а також у країнах, що вважаються “високими шпигунськими загрозами”, такими як Росія чи Куба.

Розсекречені документи Держдепу США показують, що в 1987 році уряд Штатів заборонив персоналу в країнах радянського блоку і Китаї, дружити, зустрічатися або вступати в сексуальні стосунки з місцевими жителями після того, як радянська шпигунка спокусила морського піхотинця США в Москві. Такі обмеження були послаблені після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

До нового обмеження американський персонал у Китаї був зобов'язаний повідомляти про будь-які інтимні контакти з китайськими громадянами своєму керівництву, але прямої заборони на сексуальні чи романтичні стосунки не було.

Американські дипломати й розвідники стверджують, що Пекін продовжує активно використовувати так звану тактику “приманки” для доступу до американських секретів. На презентаціях перед відрядженням до Китаю американський персонал ознайомлюють із випадками, коли китайські спецслужби відправляли привабливих жінок для спокушання дипломатів США, і попереджають, що десятки агентів Пекіна можуть бути призначені для стеження за дипломатами.

Нова заборона США підкреслює дедалі більшу недовіру Вашингтона до Пекіна, поки дві країни продовжують торговельні суперечки й боротьбу за глобальний вплив. Китай пообіцяв рішучу відплату після того, як президент США Дональд Трамп  оголосив про нові тарифи проти Пекіна та інших американських торговельних партнерів.

Джерело матеріала
loader
loader