/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fe22eebc16855caaef4cf2a960a2bcf47.jpg)
В Україні масово вербують підлітків: про що мають знати батьки та вчителі
Росіяни дедалі частіше намагаються втягнути українських підлітків у диверсії. Їх вербують у соцмережах, обіцяють гроші, змушують псувати майно, підпалювати авто чи трансформаторні підстанції.
Встановлюють контакт через телеграм або інші месенджери, тиснуть психологічно, маніпулюють, підкуповують. Ціль одна — дестабілізація ситуації в Україні, пише МОН.
Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством внутрішніх справ у межах програми "Безпечна школа" надали чіткі поради для батьків і освітян, як захистити дітей.
Батькам варто звернути увагу на те, якщо у дитини раптово з’явилися дорогі речі, гаджети чи готівка, яку вона не може пояснити. Підозра має викликати замкненість, надмірна присутність в соцмережах, нові дивні знайомства або раптова тяга до військової тематики. Якщо дитина говорить про легкий онлайн-заробіток — це теж тривожний дзвіночок.
Поради фахівців — бути поруч, більше спілкуватися, вчити дитину цифровій гігієні, пояснювати ризики "легких грошей" та відповідальність за злочини.
Освітянам радять проводити уроки про безпеку в інтернеті, протидію вербуванню та медіаграмотність. Також важливо формувати в учнів патріотизм і національну гідність.
Найменші зміни в поведінці учня — сигнал для реакції. Якщо виникають підозри, слід одразу повідомити батьків і правоохоронців. Тільки спільними зусиллями ми зможемо захистити нашу молодь.
Раніше ми повідомляли, меми, провокаційні та брехливі фейки: як росіяни намагаються зірвати мобілізацію в Україні?
Ракетні атаки, удари і, звичайно, мобілізація: що путін почне робити вже найближчим часом - детальніше на Знай.ua.

