Росіяни продовжують будувати найбільший корабель "Іван Рогов" в Керчі: у Defense Express розповіли деталі
Росіяни продовжують будувати найбільший корабель "Іван Рогов" в Керчі: у Defense Express розповіли деталі

Росіяни продовжують будувати найбільший корабель "Іван Рогов" в Керчі: у Defense Express розповіли деталі

Росіяни намагаються добудувати свій найбільший корабель "Іван Рогов"

Зміст

Про це повідомив військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих в етері Еспресо.

"Проєкт будівництва двох подібних вертольотоносців росіяни запланували ще на тлі "розквіту їхніх буйних фантазій" щодо "відновлення впливу у світі", сподіваючись захопити Україну. Вартість програми будівництва кораблів оцінюється в приблизно 100 мільярдів рублів", - зазначив він.

Іван Рогов

Проєкт УДК "Іван Рогов" станом на березень 2025 року, Фото: Defense Express

Попри те, що росіяни наразі продовжують будівництво за інерцією, вкладаючи кошти на території тимчасово окупованого українського Криму, успішна реалізація цього проєкту виглядає малоймовірною, каже Валерій Рябих.

"Вже змінилася концепція застосування флотів, зокрема завдяки нашим Силам оборони України, які активно впровадили роботизовані системи на морі, що змінюють загалом всю парадигму ведення війни. Однак, подібний вертольотоносець потім може знадобитися і Україні. Тож нехай будують", - додав він.

  • У Defense Express повідомили, що у відкритому доступі з’явились супутникові знімки, які демонструють ступінь прогресу в будівництві одного із двох універсальних десантних кораблів проекту 23900 "Иван Рогов".
  • Згідно з раніше заявленими характеристиками по УДК проєкту 23900, котрі були закладені ще в липні 2020 року, кожен із них має нести до 15 вертольотів, і це мають бути найбільш потужні для окупантів кораблі у Чорному морі.
  • Оприлюднені знімки вказують на те, що головний корабель цього проєкту "Иван Рогов" матиме довжину та ширину корпусу до 220 та 40 метрів відповідно.
  • Відповідно до заявлених раніше росіянами характеристик, універсальний десантний корабель "Иван Рогов" повинен мати повне водозаміщення до 30 тисяч тонн, та брати на борт до 900 морських піхотинців, до 75 одиниць техніки та до трьох десантних катерів, окрім 15 вертольотів (передбачається розміщення Ка-29 та Ка-52К).
Теги за темою
Новини Крим
Джерело матеріала
loader
loader