/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F4627072f005823a8b3f387bdf7a54479.jpg)
Нові митні тарифи Трампа загрожують виробництву зброї у США – ЗМІ
Запроваджені американським президентом Дональдом Трампом нові митні тарифи можуть серйозно вдарити по оборонній промисловості Сполучених Штатів – значно ускладнити міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки.
Про це пише видання Politico.
Мита Трампа та міжнародне виробництво зброї
Якщо нові митні тарифи Трампа будуть реалізовані за планом, то це може заплутати глобальні ланцюги постачання, на створення яких Пентагон витратив десятиліття. Американська зброя може стати дорожчою. А ще може стати складнішим спільне будівництво підводних човнів з Великою Британією і Австралією.
На думку десятка дипломатів, законодавців, чиновників і аналітиків оборонної промисловості, принцип Трампа “все робимо самі” може змусити скептично налаштованих партнерів шукати співпраці деінде. А це може добряче вдарити по американській оборонній промисловості.
Трамп позиціює свій митний план як крок повернення Сполученим Штатам втрачених доходів. Білий дім в указі про запровадження митних тарифів заявив, що США повинні виробляти деталі без надмірної залежності від імпорту. Але це набагато легше написати в документі, ніж зробити.
Пентагон витратив десятиліття на створення, фінансування і розвиток глобальної мережі постачальників і компаній, яким тепер загрожують нові мита. Тож тепер цілком реальні затримки виробництва американської зброї, як для США, так і для інших покупців.
– Буде дефіцит постачання. Око за око. І наші союзники та інші партнери відповідатимуть. Деякі вкрай важливі товари або коштуватимуть набагато дорожче, ніж раніше, або їх просто не буде в наявності, – сказав Білл Грінволт, колишній співробітник Пентагону, який займався закупівлею озброєнь.
Глобальні митні тарифи – від 20% на імпорт з Європейського союзу до 10% на товари з Великої Британії і Австралії – також можуть підірвати оборонну співпрацю. Наприклад, це може торкнутися програми будівництва винищувачів F-35, яка працює у 20 країнах, або ж торкнутися важливих проєктів з протиракетної та протиповітряної оборони з Норвегією та Ізраїлем.
– Ми розраховуємо на те, що США постачатимуть нам найкраще обладнання. Європейський промисловий потенціал значно покращився, і ми хочемо бути постачальниками безпеки, а не лише споживачами, – сказав один європейський чиновник.
Під ударом може опинитися ініціатива часів президента Джо Байдена з будівництва атомних підводних човнів, яка об’єднала Австралію, Британію та США. І тепер все може скінчитися, якщо ціни на деталі стануть занадто високими.
Адміністрація Трампа сподівається створити більше робочих місць, виробляючи іноземні деталі для зброї в США, але американським компаніям може не вистачити спеціалістів для цього. Оборонна промисловість роками бореться за залучення працівників, адже, наприклад, у сфері послуг зарплати більші і робота стабільна.
Дак Хардвік, віцепрезидент з міжнародних питань Асоціації аерокосмічної промисловості, наголосив, що в аерокосмічному і оборонному секторі дуже не вистачає людей, щоб задовольнити поточні потреби.
