/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F90933604966de08674c349c31ffd2abd.jpg)
Садочки можуть стати бібліотеками та молодіжними центрами: дошкільнят не вистачає
Кількість дошкільнят в Україні стрімко скорочується, що ставить під загрозу майбутнє мережі дитячих садків. Міністерство освіти і науки України розглядає кілька сценаріїв для їхнього збереження.
За словами заступниці міністра освіти Анастасії Коновалової, наразі в Україні проживає близько 750 тисяч дітей віком від одного до шести років, а вже у 2027 році ця цифра зменшиться до 570 тисяч.
Попри скорочення народжуваності, в МОН вірять, що після війни можливий бебі-бум. Тому критично важливо зберегти дошкільну інфраструктуру, щоб не повторити помилки 90-х, коли значна частина садочків була закрита, продана або занедбана.
Є три основні варіанти збереження приміщень дитсадків:
-
Консервація – утримання будівель без зміни їхнього призначення. Це дорогий варіант, але дозволяє швидко повернути приміщення до роботи.
-
Прийом дітей молодшого віку – якщо раніше дитсадки приймали дітей переважно від трьох років, то тепер у них можуть з’явитися групи для немовлят від трьох місяців.
дитсадок, скріншот з відео -
Диверсифікація – частину приміщень, які тимчасово не використовуються, можуть передати під молодіжні центри, бібліотеки, позашкільні гуртки або навіть початкові школи.
Зараз понад 73% дітей дошкільного віку в Україні відвідують дитсадки. Найгірша ситуація — у прифронтових регіонах, де через відсутність укриттів або безпекові ризики багато дитсадків не працюють у звичайному режимі.
Раніше ми розповідали, що "8 уроків – це знущання!": батьки проти розкладу українських шкіл
Також,удар по гаманцях батьків: в освітніх закладах подорожчає харчування

