/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F5a3eb415e76a6c9edbc12a4ca9767a9f.jpg)
На Львівщині водії збунтувалися через мобілізацію: у ТЦК відповіли
У Дрогобичі, що на Львівщині, виник публічний конфлікт між місцевим перевізником і територіальним центром комплектування.
Керівник підприємства ТОВ «Сігма» Михайло Пастушак заявив, що 5 квітня водії автобусів не вийдуть на маршрути через «неодноразові спроби з боку працівників ТЦК провести силову мобілізацію».
За його словами, 4 квітня одного з водіїв нібито зняли з робочого місця без пояснень і доставили до військкомату для вручення повістки та проходження військово-лікарської комісії. «Це вже остання крапля. Надія у водіїв на безпечну роботу була вичерпана», — написав Пастушак у своєму дописі, який згодом зник з публічного доступу, але залишився у вигляді скриншотів.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F72efd34f1ddb384e5069cc6ddd04eb00.jpg)
Львівський обласний ТЦК та СП відповів на закиди, опублікувавши заяву на своїй Facebook-сторінці. У ній спростовують інформацію про «вилучення водія з кабіни автобуса» й наголошують, що повідомлення про мобілізацію було здійснене відповідно до законодавства — у публічному місці, без порушення прав або приниження людської гідності.
Також нагадали, що сам факт працевлаштування не є підставою для автоматичного звільнення від мобілізації, а бронювання працівників потребує ініціативи з боку роботодавця. «Чому жодного водія не заброньовано? Це питання, яке, на жаль, досі залишається без належної ініціативи з боку керівництва підприємства», — йдеться у заяві.
У ТЦК закликали перевізника звернутися до органів виконавчої влади для вирішення питання бронювання і припинити поширення «непідтвердженої, емоційної та маніпулятивної інформації».
Також нагадаємо, в Україні почали по-новому шукати ухилянтів від мобілізації.
