Дрони йдуть під землю: новий безпілотник зі ШІ показав вражаючий результат
Дрони йдуть під землю: новий безпілотник зі ШІ показав вражаючий результат

Дрони йдуть під землю: новий безпілотник зі ШІ показав вражаючий результат

Японська компанія Toda Construction розробила інноваційну технологію на основі штучного інтелекту (ШІ), що дає змогу безпілотним літальним апаратам досліджувати й оцінювати підземні тунелі.

Можливості нової технології розкрив портал Dronelife. Під час недавнього тестування Toda використовувала дрони для аналізу забоїв тунелів. Раніше цей процес вимагав кропіткої роботи груп інженерів.

Щоб увесь процес був автономним і простим у реалізації, система отримала пилозахисний навіс для зарядки безпілотного блоку, а також спеціальне програмне забезпечення. Зокрема, БПЛА використовує функцію автономного уникнення перешкод, щоб не стикатися з будівельною технікою, робітниками або сміттям під час виконання своїх місій.

Підземний БПЛА Toda
Фото: Toda Construction

"Під час будівництва гірського тунелю ми перевірили ефективність низки систем, включно зі стабільністю польоту, отриманням зображень і оцінкою за допомогою ШІ, використовуючи автономну систему польоту, оснащену функцією уникнення перешкод", — зазначили розробники.

Якщо загальний час, необхідний для завершення обстеження інженерами, становить близько 2 годин, то БПЛА впорався з цим завданням за 17 хвилин. У виданні назвали це "вражаючим досягненням".

Важливо Потрібні для війни з Китаєм: США готують дрони дальністю понад 10 000 км (відео)

У Toda очікують, що їхня технологія скоротить потребу в персоналі, водночас прискоривши і спростивши раніше трудомісткі інспекції, допомагаючи в управлінні великими проєктами і скорочуючи терміни.

Нагадаємо, американська суднобудівна компанія Metal Shark готується представити нове високошвидкісне маневрене безпілотне надводне судно (HSMUSV) для автономних військово-морських операцій.

Зі свого боку американська компанія Shield A представила новітню версію безпілотника V-BAT. Виробник поліпшив автономність дрона, а також оснастив його двигуном на важкому паливі та зв'язком SATCOM.

Джерело матеріала
loader
loader