Китай посуває НАТО в Чорному морі: чим може закінчитися захід Пекіна в Грузію
Китай посуває НАТО в Чорному морі: чим може закінчитися захід Пекіна в Грузію

Китай посуває НАТО в Чорному морі: чим може закінчитися захід Пекіна в Грузію

Китай витісняє НАТО зі східної частини Чорного моря... Ні, це не сюжет із блокбастера чи комп'ютерної гри — це цілком реальний тренд, який розвивається просто зараз і на який звертає увагу голова Центру з протидії дезінформації РНБОУ Андрій Коваленко.

Китай хоче посунути НАТО в Чорному морі.

Грузія передала будівництво стратегічного порту Анкалія китайським компаніям, виключивши США з проєкту. Пекін інвестує сотні мільйонів доларів і отримує майже половину акцій.

Це не просто інфраструктура — це геополітичний важіль.

Всього за 30 км — російська військова база в Очамчирі.

Анкалія — не поодинокий кейс.

Китай вже присутній у Поті, заходить у Батумі, просуває проєкти у Вірменії та контролює логістику Абхазії. Грузинський уряд дедалі активніше інтегрується в китайську модель управління, з Huawei в інфраструктурі, з "антиіноземними" законами та іншим.

Стратегія Сі Цзіньпіна зараз проста: витіснити НАТО зі східної частини Чорного моря, звести альтернативний маршрут до Європи без участі Росії й Туреччини та розширити військово-логістичну мережу КНР під виглядом цивільних об’єктів.

Китайська експансія на чорноморському напрямку — це сигнал для Альянсу: Пекін уже не лише в Тихому океані. Коли порт Анкалія запрацює в повному обсязі, Китай отримає більший доступ до Європи напряму, минаючи Арктику й Україну.

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Наступні Грузія і Молдова: що буде з Європою, якщо переможе Трамп, — ЗМІ
Теги за темою
Китай Чорне море
Джерело матеріала
loader
loader