Маловідома сторінка історії: як раніше називали українців
Маловідома сторінка історії: як раніше називали українців

Маловідома сторінка історії: як раніше називали українців

Не усі знають, коли українці стали називатися українцями, хоча в історичному контексті це дуже важливо.

Ви дізнаєтесь:

Мало хто задумується, як ще називають українців з огляду на історичне минуле, хоча раніше було чимало синонімів до імені нашого народу.

Главред дізнався, що коріння українського народу сягає глибини тисячоліть. Історики вважають, що основою для формування українців стали слов’янські племена, які з VI століття населяли територію сучасної України. Серед них особливу роль відігравали поляни, древляни, сіверяни, тиверці, уличі - саме вони стали етнічним фундаментом народу.

Пізніше важливу роль у становленні української культури і мови відіграла Київська Русь - могутня держава, що стала колискою трьох сучасних народів: українського, білоруського та російського.

Як відомо з відкритих джерел, в історії України був період, коли українців називали русинами. Він датується періодом від середньовіччя і аж до XIX століття.

Цей етнонім походить від назви "Русь", і саме так себе ідентифікували мешканці земель, що входили до складу Русі, зокрема на західноукраїнських територіях. Назва "русин" довгий час використовувалась у документах Австро-Угорщини та Польщі.

У XVII–XVIII століттях інший термін став майже синонімом українця, особливо в контексті Запорізької Січі. Мова йде про слово "козаки".

І лише з другої половини XIX століття назва "українці" почала активно вживатися та поступово витіснила слово "русини", особливо після активізації національного руху, появи української преси та наукових праць. Остаточно закріпилась вона вже в XX столітті, особливо після здобуття незалежності у 1991 році.

Читайте також:

Кого вважають українцями?

Українці - слов'янський народ, основне й автохтонне населення України від найдавніших часів, найбільша слов'янська етнічна група на території сучасної України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частках суміжних земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader