Застава у 5 мільйонів гривень: ВАКС обрав запобіжний захід фігуранту справи про "яйця по 17 гривень"
Застава у 5 мільйонів гривень: ВАКС обрав запобіжний захід фігуранту справи про "яйця по 17 гривень"

Застава у 5 мільйонів гривень: ВАКС обрав запобіжний захід фігуранту справи про "яйця по 17 гривень"

Застава у 5 мільйонів гривень: ВАКС обрав запобіжний захід фігуранту справи про "яйця по 17 гривень"

Прокурор просив взяти Дешпетка під варту із альтернативною застави 5 млн грн.

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду у п'ятницю, 11 квітня, обрав запобіжний захід для колишнього директора фірми, який є один із підозрюваних справі схеми «яєць по 17 грн» та харчування в Міноборони. Мова йде про завдання державі збитків на понад 700 млн грн, повідомила пресслужба ВАКС.

У суді не назвали імені підозрюваного та назви компанії, але за даними Transparency International Ukraine йдеться про колишнього директора "Преміум Компані" Миколу Дешпетку.

Зазначається, що суд призначив для підозрюваного п’ять мільйонів грн застави. Ця сума має бути внесена не пізніше 5 днів з дня обрання запобіжного заходу.

У разі внесення застави на підозрюваного покладатиметься низка обов’язків:

  • не залишати межі населеного пункту, де він поживає;
  • повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи;
  • утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду;
  • здати на зберігання закордонний паспорт;
  • носити електронний браслет.

У Transparency International Ukraine розповіли, що прокурор просив взяти Дешпетка під варту із альтернативною внесення застави 5 млн грн.

Як повідомляло ZN.UA, 2 квітня Національне антикорупційне бюро оголосило підозри учасникам схеми розкрадання понад 733 млн грн та замаху на розтрату 788 млн грн під час закупівлі продуктів для ЗСУ.

У справі фігурують постачальниця харчів Тетяна Глиняна, підприємці Лариса Швець та Валерій Мелеш а також ексдиректор компанії «Преміум Компані» Микола Дешпетка, ексначальник департаменту Міноборони із речового забезпечення ЗСУ Богдан Хмельницький. Крім того, як зазначив співрозмовник, за ланцюжком НАБУ вивчає роль колишнього заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалов та колишнього міністра оборони Олексія Резнікова.

У січні 2023 року ZN.UA оприлюднило розслідування щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою-«прокладкою».

За даними ZN.UA, коли розгорівся скандал навколо контрактів про харчування, усі підрозділи Міноборони, які мали б відслідковувати корупційні дії в міністерстві, включно із антикоруправлінням, внутрішнім аудитом та інспекцією, контролював Замлинський.

В'ячеслав Шаповалов та Богдан Хмельницький були звільненні зі своїх посад у січні 2023, в тому числі і через публікацію розслідування ZN.UA про укладену Міноборони угоду на послуги організації харчування військових на 13 мільярдів гривень. Експосадовцям вже висунули підозри у розтраті майна і перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 114-1 КК України). Щоправда, ці підозри стосувалися не «яєць по 17 грн», а закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ. Цю справу передали до суду.

Як ціни в угоді щодо харчування вдвічі завищили, читайте у матеріалі Юрія Ніколова «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя».

Джерело матеріала
loader
loader