/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F344f1b12db2f464283af14c32cc91138.jpg)
Мобілізація після 50: чи відправляють на "нуль" чоловіків старшого віку
Юрист розповів, де здебільшого служать такі мобілізовані
В Україні мобілізації підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Однак для тих, кому вже за 50, діють певні особливості, про які варто знати.
Як пояснив в коментарі УНІАН юрист адвокатського об'єднання "Глоба і Глоба" Сергій Ланкін, таких військовозобов'язаних здебільшого не відправляють на передову. Однак їх мобілізують на загальних засадах.
Чоловіки віком 50+ проходять стандартну процедуру мобілізації: оновлення даних, медкомісія і можливість отримати повістку. Проте на практиці вони частіше потрапляють на тилові позиції, а саме у логістичні частини, навчальні підрозділи або ТЦК.
Це пояснюється як медичними причинами — більшість має хронічні захворювання, так і директивою командувача Сухопутних військ, згідно з якою осіб віком 50–60 років зазвичай не залучають до бойових частин.
Куди відправляють після 55 років
Як зазначає юрист, 55-річних і старших мобілізують рідше, особливо якщо йдеться про контрактну службу. ТЦК неохоче укладає з ними угоди, оскільки строк служби обмежений віком у 60 років. Такі військові можуть швидко втратити право служити.
Водночас, якщо чоловік підписує контракт, він може обрати посаду, на відміну від мобілізованих, яких після навчального центру призначають згідно з потребами армії.
Що треба знати 50-річним чоловікам при мобілізації
Для чоловіків 45+ медогляд передбачає додаткові обстеження — обов'язкову флюорографію та аналізи, зокрема загальний аналіз крові.
"За цим варто стежити під час медичного огляду. Якщо людина не пройшла повністю медичний огляд, — це порушення процедури мобілізації, і на практиці я з таким зустрічався", — додав Ланкін.
Раніше "Телеграф" писав, чи буде мобілізація жінок у 2025 році. Представниці кількох спеціальностей мають стати на облік.

