Американський стартап Praxis обирає, де побудувати перший технополіс для айтішників – і Київ у списку
Американський стартап Praxis обирає, де побудувати перший технополіс для айтішників – і Київ у списку

Американський стартап Praxis обирає, де побудувати перший технополіс для айтішників – і Київ у списку

Американський стартап Praxis, який хоче побудувати місто для айтішників, криптоентузіастів та біотех-дослідників, шукає місце для своєї першої реальної "мережевої держави".

У травні засновник та CEO проєкту Драйден Браун особисто вирушить у тур різними куточками світу – і Київ теж у планах відвідати. Про це повідомив Bloomberg.

Окрім України, Браун планує заїхати до Гренландії, Аргентини, Італії, Греції, Нової Зеландії, Марокко, Японії та Домінікану, щоб до кінця 2025-го вибрати, де розгорнеться новий технологічний мегаполіс на 40 км².

Praxis / фото: офіційний сайт

Що за Praxis?

Praxis – це рух, натхненний ідеєю мережевої держави: група однодумців з Інтернету вирішила, що настав час будувати своє місто з блекджеком, штучним інтелектом (ШІ) та мінімальними податками.

Грубо кажучи, це технологічне місто зі спрощеним управлінням, де все обертаэться навколо ШІ, криптовалюти, біотехнологій та прогресивного виробництва. Без бюрократії та з трудовим законодавством "сумісним з Ілоном", як каже Браун.

"Praxis – це будинок для хоробрих, які прагнуть чеснот і мудрості."

Стартапу вже 5 років, він зібрав близько $500 млн інвестицій від відомих людей. "Громадянами" Praxis вже хочуть стати 87 тисяч осіб – можна заповнити форму та залишити посилання на свій Instagram чи LinkedIn.

Американський стартап Praxis / фото: Praxis

Як до цього належать інші країни?

У Гренландії Брауну не зраділи. Він написав у X (Twitter), що хотів би купити Гренландію і перетворити її на марсіанську модель – на що отримав недвозначну відповідь від датського парламентаря: "Гарна фантазія, але забудьте про це."

Проте стартап орієнтований на партнерство з урядами, а не на ізоляцію. Браун каже, що місцевим жителям не заборонять заходити до міста – навпаки, вони матимуть змогу працювати, брати участь і навіть переїжджати.

Після того, як оберуть країну і домовляться з владою, Praxis завезе перших 250-1000 осіб у модульні будинки – і звідти розпочнеться будівництво великого міста майбутнього.

Крім того, Знай.ua повідомляв, люди працюватимуть 2 дні на тиждень, професій залишиться тільки 3: Білл Гейтс поділився прогнозами розвитку ШІ

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader