Від понеділка до неділі – як утворилися назви днів тижня: відповідь вчительки
Від понеділка до неділі – як утворилися назви днів тижня: відповідь вчительки

Від понеділка до неділі – як утворилися назви днів тижня: відповідь вчительки

Не усім відомо, звідки саме пішли назви днів тижня і яке значення у них зашифроване.

Ви дізнаєтеся:

Усі знають, як українською мовою називаються усі сім днів тижня. Проте не усім відомо, звідки саме пішли такі назви і як вони утворилися.

Про їхнє походження розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".

"Я зараз вам розкажу дещо цікаве про назви днів тижня. Понеділок – від сполучення двох слів "по неділі", тобто це перший день після неділі. Вівторок – від давньослов'янського "вторий", тобто "другий", – пояснила вчителька.

Середа – середній день тижня, якщо брати тільки робочі дні понеділок-вівторок. Четвер від "четвертий", п'ятниця від "п'ятий".

"А от назви субота та неділя дуже цікаві. Субота це релігійна назва, вона має релігійне походження від єврейського "шабат" – "субота". "Шабат" – день відпочинку. А неділя від "не діяти", тобто "не робити ніякого діла". І ще дуже цікаво. 7 березня 321 року римський імператор Костянтин Великий видав указ, де наказав у неділю нічого не робити. Тобто неділя стала вихідним днем. А ще дуже цікаво, що люди вважали неділю особливим днем, бо у цей день виплачували зарплату", – розповіла вчителька.

Дивіться відео із поясненням, як утворилися назви днів тижня:

Як розповідав Главред, вчителька української пояснила, що таке окраєць і скиба. Обидва слова стосуються хліба, але не усі знають, що насправді означають такі терміни.

Також раніше вчителька пояснила, як правильно казати – взаємно чи навзаєм. Насправді не всі здогадуються, яке з цих слів казати правильно.

Вас також може зацікавити:

Хто така Світлана Чернишова?

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Джерело матеріала
loader
loader