Європейський Союз наразі вважає сім країн безпечнимидля повернення мігрантів і прискорить процес розгляду заявок на надання притулку громадянам цих країн, заявив у середу офіційний представник ЄС, пише Politico.
До переліку увійшли Косово, Колумбія, Марокко, Туніс, Єгипет, Бангладеш та Індія.
У майбутньому прохання про надання притулку від людей з цих країн повинні мати можливість розглядатися державами-членами ЄС у прискореному порядку, оскільки їхні шанси на успіх невеликі.
«Багато держав-членів стикаються зі значним відставанням у розгляді заяв про надання притулку, тому все, що ми можемо зробити зараз для сприяння більш швидкому прийняттю рішень щодо надання притулку, є важливим», — сказав Магнус Бруннер, єврокомісар з питань міграції.
На думку Єврокомісії, прискорена процедура має займати не більше трьох місяців. Однак країни-члени ЄС, як і раніше, мають розглядати кожне прохання про надання притулку індивідуально, незалежно від того, чи є людина вихідцем із безпечної країни походження, чи ні.
Бруннер додав, що положенняПакту про рівень визнання та застосування концепції безпечної країни походження можуть допомогти державам-членам швидше розглядати заяви. Список мають затвердити Європарламент і держави-члени ЄС.
У 2024 році столиці ЄС на чолі з Польщею закликали Комісію розробити нові вказівки щодо міграції, щоб полегшити депортації на тлі зростаючого політичного тиску з боку правих і ультраправих партій.
Рішення про визнання семи країн безпечними було прийняте на основі звітів відділу закордонних справ ЄС, співробітників ЄС, які знаходяться в цих країнах, організацій громадянського суспільства та повідомлень ЗМІ, а також інших джерел інформації.
Посадовець додав, що визначення цих країн як «безпечних» не обов’язково означає, що інші країни є небезпечними, і наголосив що список «безпечних» країн буде постійно переглядатися.