Польща почала розслідування зникнення представниці білоруської опозиції
Польща почала розслідування зникнення представниці білоруської опозиції

Польща почала розслідування зникнення представниці білоруської опозиції

Національна прокуратура Польщі розпочала розслідування для з'ясування обставин зникнення голови Білоруської координаційної ради Анжеліки Мельникової та можливого позбавлення її волі у березні 2025 року.

Про це повідомила прокурор Катажина Калув-Яшевська, передає "Європейська правда" з посиланням на RMF24.

Прокурор Катажина Калув-Яшевська повідомила, що провадження було зареєстровано в Люблінському регіональному відділі Національної прокуратури.

"У цій справі сьогодні було розпочато розслідування, серед іншого, у напрямку ст.

189 ч.

1 Кримінального кодексу (позбавлення волі).

Слідство буде спрямоване на з'ясування обставин зникнення та можливого позбавлення волі у березні 2025 року Анжеліки М.", – сказала Калув-Яшевська.

Справу було доручено Агентству внутрішньої безпеки з метою з'ясування ниток, які можуть бути пов'язані зі зникненням жертви.

Разом з білорускою зникли також дві її доньки віком 6 і 12 років, які проживали разом з нею в Польщі.

Про це тоді повідомив у Telegram білоруський Центр захисту прав людини "Вясна".

Через чотири дні – в суботу 29 березня – речник МВС Яцек Добжинський повідомив, що польські служби отримали інформацію про те, що представники Білоруської координаційної ради вже кілька днів не виходять на зв'язок з нею.

Зникла у Польщі представниця білоруської опозиції Анжеліка Мельникова могла опинитись на території Білорусі – соратники отримали дані про те, що там знаходиться її мобільний телефон.

Речник МВС Польщі Яцек Добжинський заявляв, що – за даними польських і партнерських служб – Мельникова вже "багато тижнів" перебувала за межами Польщі і пообіцяв допомогу Польщі з її пошуком.

Джерело матеріала
loader
loader