"Спалює" рої дронів: в Україні може з'явитися британська мікрохвильова зброя
"Спалює" рої дронів: в Україні може з'явитися британська мікрохвильова зброя

"Спалює" рої дронів: в Україні може з'явитися британська мікрохвильова зброя

Велика Британія протестувала зброю, яка може з’явитися і в Україні.

Як передає "Хвиля", про це повідомляє Financial Times.

Британія успішно випробувала мікрохвильову зброю для знищення "зграй" дронів RapidDestroyer. У подальшому її можуть використати на фронті в Україні.

"Міністерство оборони Великої Британії провело успішні випробування нового типу електронної зброї для боротьби з безпілотниками, яку можна буде використовувати на сучасних полях бою, зокрема в Україні", - йдеться у статті.

RapidDestroyer - це система протидронового захисту, створена консорціумом під керівництвом французького оборонного концерну Thales. Пристрій використовує потужне радіочастотне випромінювання для виведення з ладу або "спалювання" електроніки дронів на відстані.

Під час останніх випробувань ця зброя нейтралізувала дві "зграї" по вісім дронів. За інформацією Міноборони Британії, в межах проєкту успішно виявили, відстежили та нейтралізували понад сотню дронів.

Українські дрони
Українські дрони

Технологія поки що перебуває на ранньому етапі розвитку. Систему RapidDestroyer монтують на вантажівку, і вона потребує значних енергетичних ресурсів для роботи.

Видання нагадує, що існують аналоги RapidDestroyer:

  • американський Tactical High-power Operational Responder (THOR), розроблений ВПС США та низкою приватних компаній, розміром із морський контейнер;
  • Leonidas, створений технологічною компанією Epirus для ВМС США, призначений для встановлення на кораблях.

Також повідомляється, що нова технологія електромагнітної зброї випромінює широкий пучок енергії, який відносно недорогий і здатен знищити кілька дронів одночасно.

Експерти, думки яких наводяться у матеріалі, вважають, що це робить зброю ефективною під час зіткнень із "ворожими зграями", хоча її не селективний характер робить її менш придатною для захисту інфраструктури, наприклад, аеропортів.

"Потужні мікрохвильові системи потенційно є дуже ефективним засобом захисту від великої кількості дронів і, можливо, крилатих ракет, у випадках, коли їхній широкий кут дії не створює більше проблем, ніж вирішує", - заявив Джастін Бронк із Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні.

У певних умовах - на базах у пустелі, на лінії фронту або на військових кораблях - ці системи можуть значно посилити можливості боротьби з безпілотниками, хоча вони й не є універсальним рішенням.

Один із високопоставлених британських військових зазначив, що дрони стали потужною силою на полі бою, однак їм доводиться долати "стіну електронних перешкод".

"Це гра 'засоби проти контрзасобів'", - наголосив він.

За його словами, існують способи захисту дронів від мікрохвильової зброї, зокрема за допомогою екранів, що блокують зовнішні електричні поля.

У підсумку, технологія орієнтована також і на протиракетну оборону.

"ВМС США оголосили, що у 2026 році проведуть випробування потужної мікрохвильової зброї, відомої як Project Meteor, здатної збивати швидкісні протикорабельні балістичні ракети", - пише *Financial Times*.

Нагадаємо, Міноборони уклало контракти з 76 виробниками БПЛА.

Джерело матеріала
loader
loader