У Чернігові відновили дитсадок і харчоблок лікарні за підтримки Латвії та ПРООН
У Чернігові відновили дитсадок і харчоблок лікарні за підтримки Латвії та ПРООН

У Чернігові відновили дитсадок і харчоблок лікарні за підтримки Латвії та ПРООН

У Чернігові за підтримки уряду Латвії та Програми розвитку ООН відновлено харчоблок дитячої лікарні й дитячий садок; відбудова коштувала 50 млн грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.

На церемонії відкриття об'єктів заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк зазначила, що Латвія підтримує Чернігів з 2023 року. Саме тоді було започатковано проєкт “Латвія для Чернігова: реконструкція соціальної інфраструктури”.

Проєктом передбачено відновлення 5 об’єктів соціальної інфраструктури у Чернігівській області, пошкоджених внаслідок збройної агресії РФ. Відбудова харчоблока лікарні та дитячого садочка - частина цієї ініціативи. Денисюк висловила вдячність за її реалізацію уряду Латвії та ПРООН.

У Чернігові відновили дитсадок і харчоблок лікарні за підтримки Латвії та ПРООН - Фото 1

Зазначається, що пошкоджену навесні 2022 року вибухом касетної бомби будівлю харчоблока Чернігівської обласної лікарні було істотно модернізовано. Завдяки встановленню нового обладнання та оптимізації робочих процесів вдалося покращити умови праці персоналу харчоблока. Крім того, вдалося зменшити споживання електроенергії на 40%, а час приготування страв - на 30%.

У Чернігові відновили дитсадок і харчоблок лікарні за підтримки Латвії та ПРООН - Фото 2

Дитячий садок №19 у Чернігові зазнав пошкоджень також навесні 2022 року, зокрема, вибухова хвиля вибила понад 90% вікон і дверей. Заклад повністю відремонтували: відновили дах та фасад, замінили вікна та двері, відбудували пошкоджені стіни. Будівлю термомодернізували та зробили інклюзивною Також відновлено асфальтове покриття на території.

Завдяки економії коштів вдалося додатково придбати 51 дитяче ліжко. Тепер понад 150 вихованців зможуть повернутися до повноцінного навчання у садочку.

На офіційному відкритті обох об’єктів були присутні заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк, посол Латвії Ілгварс Клява, заступник постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс.

Як повідомлялося, за даними Мінрозвитку, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено понад 3400 закладів освіти, ще 365 - зруйновано повністю. З медичної інфраструктури 1900 об’єктів пошкоджено, 300 - зруйновано.

Фото: Мінрозвитку

Теги за темою
Литва
Джерело матеріала
loader
loader