Ухилянтів суворо попередили: не вздумайте ігнорувати
Ухилянтів суворо попередили: не вздумайте ігнорувати

Ухилянтів суворо попередили: не вздумайте ігнорувати

Багатьох українців турбує питання - що буде, якщо не прийти за повісткою, і скільки разів її взагалі можна проігнорувати.

Відповідь коротка — ігнорувати не варто взагалі, пише РБК-Україна.

В Україні закон не обмежує кількість разів, коли військовозобов'язаному можуть вручити повістку. Кожне таке повідомлення — це не просто папірець, а новий офіційний обов’язок. З моменту отримання повістки громадянин зобов’язаний з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). І навіть якщо ви вже отримували повістки раніше, кожна наступна — це окрема підстава для явки.

Повістка поштою. Фото: скрін Youtube

У законодавстві чітко зазначено, що сплата штрафу не скасовує сам факт обов’язковості. Тобто, якщо ви не прийшли до ТЦК, отримали штраф і його сплатили, вас усе одно можуть викликати знову, і це вже буде нове порушення. А це може спричинити чергові штрафи або навіть більш серйозну відповідальність, якщо уникнення призову стане систематичним.

Штрафи. Фото: politeka

Згідно зі статтею 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", кожен громадянин зобов’язаний виконати вимоги повістки, незалежно від того, чи був уже оштрафований раніше.

Тобто, повістка — не разова формальність, а обов’язкова дія. Закон не дає "лімітів" на неявки. Якщо не з’явилися один раз — це не означає, що можна ігнорувати й наступну. Кожен виклик — це новий обов’язок, а за його невиконання — нові наслідки.

Раніше ми повідомляли, добровольці не зможуть виграти війну: військовий пояснив, чому без мобілізації не обійтися.

Боєць "Азову" розкритикував українців за недостатню мобілізацію - детальніше на Знай.ua.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader