СБУ заявила про затримання організаторів "ухилянтських схем", серед яких депутатка
СБУ заявила про затримання організаторів "ухилянтських схем", серед яких депутатка

СБУ заявила про затримання організаторів "ухилянтських схем", серед яких депутатка

Один з затриманих (Фото: СБУ)

Служба безпеки та Національна поліція заявили про викриття нових схем ухиляння від мобілізації та затриманні організаторів в різних областях України. Фігуранти справи перебувають під вартою, їм загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна. Про це повідомляє СБУ.

Правоохоронці затримали п'ятьох підозрюваних, зокрема наукового консультанта судді Конституційного суду України.

За даними слідства, посадовець суміщав роботу в держустанові з адвокатською практикою, яку використовував як "прикриття" для незаконної діяльності.

Під виглядом надання юридичних послуг він пропонував військовозобов’язаним зняття з розшуку в Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) з подальшим оформленням "броні" на оборонному підприємстві, повідомляє СБУ.

Послуга вартувала $15 000.

На Буковині військова контррозвідка СБУ затримала ще одну фігурантку справи, яку підозрюють у створенні схеми ухиляння від мобілізації.

За даними слідства, депутатка міськради, яка працює лікаркою-невропатологом, виписувала фіктивні медичні довідки про непридатність до військової служби.

Така довідка надавала можливість зняття з військового обліку та право безперешкодного виїзду за кордон.

На Полтавщині СБУ викрило двох посадовців ТЦК, яких підозрюють у внесенні фейкових відомостей до військово-облікової системи, які надають право на оформлення відстрочки від призову.

Як встановило слідство, затримані вносили у систему дані про проходження військовозобов'язаними ВЛК із відміткою, що вони не перебувають у розшуку.

Також у Черкасах було затримано місцевого мешканця, який пропонував військовозобов'язаним фіктивне працевлаштування до місцевої агрокомпанії, що має статус критично важливого підприємства і надає бронь від мобілізації.

Затриманим повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою (ч. 3 ст. 332) та зловживання впливом (ч. 3 ст. 369-2).

Підозрювані перебувають під вартою. Їм загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади.

  • 19 січня СБУ заявила, що за два дні разом із Нацполіцією ліквідувала 10 схем для ухилянтів у різних областях.
  • 29 січня ДБР заявило про блокування чергової схеми ухилення від мобілізації через нібито зміну місця проживання в одному з ТЦК у Харкові.
  • 17 квітня СБУ повідомила про викриття каналу переправлення ухилянтів за кордон, затримані колишній начальник Броварської районної військової адміністрації та голова благодійного фонду. 
Джерело матеріала
loader
loader