Українську унікальну НРК-амфібію допустили до експлуатації у Силах оборони
Українську унікальну НРК-амфібію допустили до експлуатації у Силах оборони

Українську унікальну НРК-амфібію допустили до експлуатації у Силах оборони

Міністерство оборони України офіційно кодифікувало та допустило до експлуатації нову розробку вітчизняної оборонної промисловості — дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV.

Як повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, платформа українського виробництва вже отримала статус придатної до використання в умовах бойових дій та невдовзі може з'явитися на фронті. UNEX UGV розроблена з урахуванням реальних потреб війська: її універсальність, мобільність і безпілотне керування відкривають нові можливості для підрозділів Сил оборони у складних і небезпечних умовах.

Українську унікальну НРК-амфібію допустили до експлуатації у Силах оборони.Українську унікальну НРК-амфібію допустили до експлуатації у Силах оборони. фото: mod.gov.ua

Що вміє UNEX UGV і чому це важливо

UNEX UGV — це самохідна безпілотна платформа на спеціальному шасі. Головна перевага — її виняткова прохідність. Машина здатна рухатися практично будь-якою місцевістю:

  • по болотах, плавнях і трясовинах;
  • через піщану поверхню, каміння та повалені дерева;
  • по кризі та воді — вона амфібійна;
  • наскрізь через рови та інші природні перешкоди.

Розробники досягли мінімального тиску на ґрунт: платформа чинить менший тиск, ніж людська нога. Це означає, що UNEX UGV не активує протитанкові міни, що критично важливо під час виконання завдань на мінованій місцевості.

Один із найбільш вражаючих тестів — платформа проїхала по керамічній тарілці та чашці з кавою, не розбивши їх. Це демонструє точну інженерію та уважність до деталей при проєктуванні.

Універсальність для бойових і тилових завдань

UNEX UGV має кілька модифікацій, кожна з яких створена під конкретні завдання на фронті або в тилу. Платформа може виконувати роль:

  • бойового засобу з озброєним модулем;
  • системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) — для перешкоджання роботі ворожої техніки;
  • логістичної платформи — для доставки боєприпасів, пального, обладнання;
  • засобу евакуації поранених;
  • розмінувальної машини — з відповідним обладнанням для знешкодження мін.

Система радіоуправління UNEX UGV стійка до засобів радіоелектронної боротьби противника. Окрім того, вона оснащена програмованим автопілотом, що дозволяє задавати маршрути і завдання без безпосередньої участі оператора. Потужні акумулятори гарантують тривалу роботу в польових умовах.

Платформи, які змінюють хід війни

За словами заступника міністра оборони України Валерія Чуркіна, з початку повномасштабного вторгнення Міністерство оборони вже кодифікувало майже 80 наземних роботизованих комплексів (НРК), створених українськими виробниками. З них близько півтора десятка — у 2025 році.

Ці роботизовані системи вже довели свою ефективність на полі бою. Вони беруть участь у:

  • штурмових та оборонних операціях;
  • розвідці, мінуванні й розмінуванні територій;
  • логістичних операціях;
  • евакуації поранених;
  • спостереженні та передачі інформації в реальному часі.

Збройні Сили вже мають досвід використання таких платформ у бойових умовах, зокрема — у відбитті ворожих штурмів. UNEX UGV доповнює цей список, розширюючи спектр задач, які можуть виконувати роботизовані комплекси без ризику для життя військовослужбовців.

Це ще один крок до того, щоби зробити війну технологічнішою, безпечнішою для наших бійців та ефективнішою у протистоянні з ворогом.

Джерело матеріала
loader
loader