/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd45951f3518f42ef7cc70cd8313cbe01.jpg)
В Україні напрацюють правила перевезення тварин в автобусах
Про це пресслужба міністерства повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Подорожі з тваринами - це не просто про транспорт. Це про частину сім’ї, яку не залишиш. Саме тому Мінрозвитку спільно з UAnimals ініціювали створення правил перевезення тварин у автобусах, щоб вони були зрозумілими, справедливими і з повагою до тварин, пасажирів і перевізників», - ідеться в повідомленні.
У Мінрозвитку зауважили, що до сьогодні таких правил в Україні взагалі не існувало. Отже, до обговорення пропонуються такі позиції.
1. Дрібних тварин (до 10 кг) - собак, котів, декоративних птахів, гризунів - планується дозволити перевозити в контейнерах, клітках, кошиках, сумках тощо з абсорбуючим дном, на руках, під сидінням або на окремому місці (за умови викупу цього місця за тарифом дорослого пасажира).
2. Собаки середнього (10-20 кг) та великого розміру (20-45 кг) мають бути в наморднику та на повідку. Перевозити їх можна за умови викупу всіх місць, що розміщені поруч із власником. Дозволено перевозити одну (або дві) тварини, якщо їх супроводжує одна людина.
3. Собак вагою понад 45 кг перевозитимуть за правилами перевізника на спеціально обладнаному транспорті.
4. Для собак-поводирів обов’язковий викуп місць не передбачено, але вони мають бути в наморднику та на короткому повідку, поруч із людиною, яку супроводжують.
У всіх випадках пасажирові слід мати оформлений належним чином ветеринарний документ, дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог і бути з твариною протягом усієї поїздки. Залишати її без нагляду заборонено.
Проєкт правил планується схвалити за 30 днів, тому міністерство закликає всіх небайдужих українців долучитися до його громадського обговорення.
Як повідомлялося, у січні - червні 2024 року українці придбали проїзні документи для понад 112 тис. тварин, які подорожували Укрзалізницею.
Фото з відкритих джерел

