/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F1b631ac6c21e0fd9cdf8860495fe6ab9.jpg)
Нерухомість замість аліментів: батькам підказали законний шлях
Згідно з Сімейним кодексом України, батьки зобов'язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття, і той з батьків, хто не проживає з дитиною, повинен сплачувати аліменти. Однак існує альтернативний спосіб виконання цього обов'язку.
Як повідомляє "Хвиля", юристи "Безоплатної правничої допомоги" надали роз'яснення щодо можливості передачі нерухомості замість сплати аліментів. За їхніми словами, платник аліментів може припинити регулярні виплати, передавши у власність дитини або того з батьків, з ким вона проживає, нерухоме майно – земельну ділянку, квартиру, житловий будинок тощо.
Для реалізації цієї можливості необхідно спочатку звернутися до органу опіки та піклування з відповідними документами на майно та посвідченням особи. Після отримання дозволу від цього органу, слід звернутися до нотаріуса для укладення відповідного договору. Важливо зазначити, що якщо дитині вже виповнилося 14 років, вона має брати безпосередню участь в укладенні такого договору.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fa159be43bf1509ab6c351e9c91eac95c.jpg)
"Після укладення договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно її утримувати," – пояснюють юристи.
Передане майно може належати безпосередньо дитині або перебувати у спільній частковій власності дитини та того з батьків, з ким вона проживає.
Щодо можливості продажу такого майна, юристи зазначають, що це можливо, але до досягнення дитиною повноліття – лише з дозволу органу опіки та піклування. Після 18 років дитина може самостійно розпоряджатися цим майном на підставі права власності.
Також нагадаємо, українцям загрожує суд через паркани із сусідами: яка допустима висота.

