"Це питання безпеки". Демограф оцінив необхідність зниження мобілізаційного віку
"Це питання безпеки". Демограф оцінив необхідність зниження мобілізаційного віку

"Це питання безпеки". Демограф оцінив необхідність зниження мобілізаційного віку

Якщо не буде країни, про яку демографію можна говорити, каже він

Зниження мобілізаційного віку до 18 років періодично обговорюється в Україні. Якщо таке рішення буде ухвалене, це негативно позначиться на демографічній ситуації в Україні, проте це може знадобитися для того, щоб зберегти країну.

Як пояснив доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун в інтерв'ю "РБК-Україна", українці, яким зараз по 18-25 років народились у період найнижчого рівня народжуваності. Він спостерігався у 2001 році та ще п'ять років після нього.

"Якщо багато із них загине, то у наступних поколіннях відтвориться ще менше людей", — каже він.

Зниження мобілізаційного віку може бути необхідним

Проте, за його словами, це погляд з боку демографії. Проте рішення щодо цього мають ухвалювати військові. Якщо без мобілізації 18-25-річних не вдасться зберегти Україну, таке рішення має бути прийняте.

"Це з погляду демографії, а з політичного – зниження мобілізаційного віку – це справа військових. Вони повинні рахувати свої потреби у вікових категоріях, і якщо є необхідність у 18-25 річних – тоді треба мобілізувати. Інакше не буде країни, і тоді про яку демографію можна говорити?", — зазначив Гладун.

Юнаки можуть служити в тилових частинах

Він наголосив, що навіть якщо мобілізаційний вік знизять до 18 років, це зовсім не означає, що юнаків "одразу відправлять на передову і вони там загинуть". Адже, нагадав фахівець, на одну людину на фронті необхідно 5-6 людей у тиловому забезпеченні.

"Ті, хто розробляє програми для дронів, аналітичне наведення ракет – вони не на передовій. Тому це має бути рішення військових. Бо уявіть, що не призвали 20 тисяч людей і через це країну знищили. Тоді Росія захопить наші території, нав'яже своє громадянство і нашу молодь призве у свою армію, щоб воювали проти нас", — сказав Гладун.

Він нагадав, що саме так було на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Там з місцевого населення сформували два корпуси та відправили воювати проти української армії. Більшість мобілізованих загинули.

"Тому питання безпеки має переважати, а вже паралельно з цим мають вирішуватись демографічні проблеми", — резюмував заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України.

Нагадаємо, полковник ЗСУ, депутат Верховної Ради Сергій Рудик в інтерв’ю "Телеграфу" заявив, що українській владі не треба розширювати межі мобілізаційного віку.Натомість треба звернути увагу на деякі категорії громадян, навчених поводженню зі зброєю, які роками відсиджуються в тилу.

Джерело матеріала
loader
loader