Великоднє перемир'я - що далі. У чому був задум Путіна і чого очікувати цього тижня
Великоднє перемир'я - що далі. У чому був задум Путіна і чого очікувати цього тижня

Великоднє перемир'я - що далі. У чому був задум Путіна і чого очікувати цього тижня

Боротьба навколо переговорів про припинення вогню різко активізувалася — наступний тиждень обіцяє бути дуже насиченим, пророкує політолог Володимир Фесенко. Тут головне зрозуміти - навіщо це знадобилося Путіну і в яку гру він грає

Пасхальне перемир’я — підступний трюк Путіна

Путін оголосив так зване "пасхальне перемир’я". Зробив це в односторонньому порядку, але, звісно, закликав це зробити й Україну.. Для кого і для чого це зроблено?

Найбільш просте пояснення – це банальна пропагандистська акція. Путін це вже робив на Різдво у 2023 році. Однак це не тільки пропаганда. Все набагато серйозніше.

На Заході, і навіть деякі коментатори в Росії, відразу пов’язали це рішення Путіна з погрозою держсекретаря США Марко Рубіо, а потім і самого Трампа, що США вийдуть з переговорного процесу, якщо не буде прогресу в мирних переговорах. І це дійсно так. Путін не хоче, щоб Трамп зірвався з переговорного гачка. І тому він в черговий раз продає Трампу імітацію своєї готовності до припинення вогню. Мовляв, ви хотіли припинення вогню до 20 квітня, я вам це дарує. Такий символічний подарунок Путіна Трампу до символічної дати – три місяці президентства Трампа. Все чітко розраховано. Путінський масаж ерогенних зон Трампівського "Его" ("Ego") продовжується. Паралельно Кремль демонструє, що нібито готовий до припинення вогню.

При цьому з боку Путіна це ще і тонкий тролінг позиції США. США та Україна пропонували припинення вогню на 30 днів, а російський диктатор пропонує "перемир’я" на 30 годин. Це новий креатив Кремля після поетапного припинення вогню. Путін продовжує "водити козу" готовності до мирних переговорів.

Але головна мета цієї "миротворчої акції" інша – підставити Україну, представити Трампу, що Путін хоче миру, а Зеленський – проти. Саме тому так зване "перемир’я" було оголошено о 16:45, але з 18:00. Одночасно Київ закликали зробити те саме. Тобто припинення вогню мало розпочатися трохи більше ніж за годину. Зрозуміло, що в Києві мали оцінити ситуацію, виробити рішення у відповідь. І в разі згоди на припинення вогню віддати відповідні накази. Очевидно, що не могло бути миттєвої реакції, а тим більше – прямої згоди на путінську акцію. І навряд протягом години можна миттєво припинити бойові дії, якщо вони вже розпочалися до цього часу. Саме на це і робився розрахунок. Я вже не кажу про те, що про реальне припинення вогню обидві воюючі сторони мають домовлятися заздалегідь і узгоджувати в тому числі дату і годину початку припинення вогню. В Кремлі явно розраховували на те, якщо після 18:00 продовжаться бойові дії, зокрема з боку української сторони, то саме Україну і будуть звинувачувати в порушення цього "перемир’я".

Хитрий задум Путіна
Фото: РИА Новости

І що показово, оголошуючи так зване "перемир’я", Путін попередив, що "войска РФ должны быть готовы к возможному нарушению пасхального перемирия Киевом", і наголосив, що "Киев более 100 раз нарушал мораторий на удары по энергообъектам". Тобто, нібито порушення "пасхального перемир’я" з боку України були анонсовані Путіним заздалегідь.

Деякі коментатори і на Заході, і навіть в Росії звернули увагу на те, що весь цей спектакль з "пасхальним перемир’ям" розрахований на одного глядача – на Трампа. Від себе додам, що деякі інші глядачі навколо Трампа, схоже, знали про конкретний момент початку цього спектаклю. Тобто явно були в темі. Ось конкретний приклад – віцепрезидент США Джей Ді Венс ще в п’ятницю (18 квітня) анонсував, що "навіть за останні 24 години, ми вважаємо, що у нас є деякі цікаві речі, про які ми можемо повідомити". Ось в цьому і є небезпека. Деякі люди в оточенні Трампа можуть подавати підступні трюки Путіна з нібито "перемир’ям" за реальне прагнення миру, і одночасно звинувачувати Україну нібито в порушенні цього "перемир’я".

Саме тому в нинішніх переговорних умовах Україна не могла просто відкинути цей путінський спектакль. Ми не могли просто так погодитись на путінські умови, але в той же час мали відповісти конструктивно. Знов таки, для того самого вашингтонського "глядача". І для того, щоб в черговий раз зламати підступні путінські схеми.

Відповідно, Президент Зеленський заявив: "Якщо зараз Росія раптово готова дійсно долучитися до формату повної та безумовної тиші, Україна діятиме дзеркально – так, як буде з російського боку. Тиша у відповідь на тишу, удари на захист від ударів. Якщо повна тиша дійсно запанує, Україна пропонує подовжити її й по закінченню великодньої доби 20 квітня надалі. Це й покаже справжні наміри Росії, бо 30 годин достатньо для заголовків, але не для справжніх заходів зміцнення довіри. Тридцять днів можуть дати миру шанс". Одночасно було наголошено на порушеннях режиму припинення вогню з російського боку.

Ключова контрпропозиція з українського боку – продовження припинення вогню і після 20 квітня. Це ламає путінську схему, і водночас відповідає очікуванням американської сторони.

Боротьба навколо переговорів про припинення вогню різко активізувалася. Наступний тиждень обіцяє бути дуже насиченим.

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Україна пропонує РФ продовжити перемир'я після Великодня: в США відреагували
Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader