Венс прибув до Індії, де проведе перемовини з Моді
Венс прибув до Індії, де проведе перемовини з Моді

Венс прибув до Індії, де проведе перемовини з Моді

Венс прибув до Індії, де проведе перемовини з Моді

Нью-Делі хоче укласти торгову угоду та уникнути тарифів.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс прибув до Індії з чотириденним візитом, де проведе перемовини з прем’єром Нарендрою Моді. Нью-Делі хоче уникнути американських тарифів за допомогою швидкої торгової угоди та зміцнити зв’язки з адміністрацією Дональда Трампа, пише Reuters.

Венс прибув до країни разом зі своєю дружиною Ушею, яка є донькою індійських іммігрантів. Візит віцепрезидента США є більшою мірою особистим, він відвідає Тадж-Махал та весілля у місті Джайпур.

Очікується, що Венс разом з Моді оцінить прогрес, досягнутий у двосторонньому порядку денному від моменту зустрічі премʼєра з президентом Дональдом Трампом у США у лютому. Зокрема, тоді мова йшла про "справедливість" у торгівлі та розширення оборонного партнерства. Також очікується, що сьогоднішня зустріч Моді та Венса закладе підґрунтя для візиту Трампа до Індії.

Хоч Моді й був одним із перших лідерів, які зустрілися з Трампом після його повернення до Білого дому, і уряд Індії готовий знизити мита на більш ніж половину свого імпорту зі США, президент США продовжуває називати Нью-Делі "порушником тарифів".

"Ми дуже впевнені, що цей візит дасть подальший поштовх нашим двостороннім зв’язкам", — заявив речник міністерства закордонних справ Індії.

США є найбільшим торговим партнером Індії. Двостороння торгівля країн досягла 129 мільярдів доларів у 2024 році з профіцитом у 45,7 мільярдів доларів на користь Нью-Делі.

"Той факт, що напруженість між США та Китаєм зростає, і Венс, зокрема, здається, зайняв дуже високу роль в американській дипломатії, також означає, що візит набуває додаткового значення", — каже Харш Пант, голова зовнішньої політики аналітичного центру Observer Research Foundation у Делі.

Нагадаємо, Трамп оголосив про 90-денну паузу у запровадженні взаємних мит для всіх країн, окрім Китаю. Заявленою метою є проведення перемовин для укладання торгових угод. Премʼєр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що Будапешт протягом шести місяців розраховує підписати торгову угоду, також Трамп заявляв про "великий прогрес" у переговорах з Японією щодо тарифів, хоч японська делегація залишила Вашингтон без досягнення угоди.

Раніше у Китаї заявляли, що "рішуче протистоятимуть" будь-якій стороні, яка укладе торгову угоду зі США за рахунок Китаю, і "вживатимуть рішучих і взаємних контрзаходів". 

Юлія Самаєва у статті “Трампономіка 2.0. Цього разу під ударом увесь світ” оцінювала наслідки тарифної політики Трампа.

Джерело матеріала
loader