Астрономи вперше виявили унікального пожирача матерії, який летить через космос
Астрономи вперше виявили унікального пожирача матерії, який летить через космос

Астрономи вперше виявили унікального пожирача матерії, який летить через космос

Учені підтвердили минулі припущення, що в космосі виявлено самотню чорну діру. Таким чином астрономи вперше виявили подібний об'єкт і сподіваються знайти ще більше таких самих невловимих пожирачів матерії.

Дослідження опубліковано в журналі The Astrophysical Journal, пише Interesting Engineering.

Чорні діри, як відомо, створюються після смерті масивних зірок. Після свого створення вони повільно поглинають навколишню матерію, що допомагає їм рости і набирати масу. Але всі чорні діри, які відомі астрономам мають зірку-компаньйона, що допомогло виявити пожирачів матерії.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Кілька років тому астрономи виявили загадковий темний об'єкт, який летить через сузір'я Стрільця в нашій галактиці за допомогою космічного телескопа Габбл. Виникло припущення, що це може бути перша поодинока чорна діра, яка летить через космос, що не має зірки-компаньйона. Але інша група астрономів заявила, що цей об'єкт може бути насправді нейтронною зіркою, створеною також після смерті масивної звичайної зірки.

Новий аналіз даних космічних телескопів Габбл і Gaia надав більше доказів на користь того, що це все ж таки самотня чорна діра. Підтвердити минулі висновки астрономам вдалося після того, як чорна діра пройшла на тлі зірки, що не є її компаньйоном і світло останньої було сильно спотворене гравітацією поглинача матерії.

Астрономи кажуть, що цей об'єкт є першою і єдиною підтвердженою одиночною чорною дірою. Дослідження показало, що маса представника невловимого типу чорних дір, приблизно в 7 разів більша, ніж у Сонця. Таким чином вона не може бути нейтронною зіркою, адже ці об'єкти не мають такої великої маси.

Таким чином нове відкриття вказує на те, що чорні діри можуть існувати без зірок-компаньйонів, але саме через це подібні об'єкти дуже складно виявити. Астрономи вважають, що таких невловимих чорних дір може бути дуже багато в космосі і їх допоможе виявити космічний телескоп Ненсі Грейс Роман, запуск якого заплановано на 2027 рік.

Як уже писав Фокус, найбільша структура у Всесвіті, якої не повинно існувати, виявилася більшою, ніж припускали вчені. Астрофізики визначили, що Велика стіна Геркулес-Північна Корона, що охоплює 10% видимого космосу, насправді має більший розмір і розташована ближче до Землі, ніж передбачалося.

Також Фокус писав про те, що зонд NASA, який летить до "троянців" Юпітера, з'ясував, що один з відомих астероїдів має незвичайну форму.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader