Як стати партнером Rheinmetal: чому Угорщина створює свої озброєння, а Україна ні
Як стати партнером Rheinmetal: чому Угорщина створює свої озброєння, а Україна ні

Як стати партнером Rheinmetal: чому Угорщина створює свої озброєння, а Україна ні

Таке враження, що Україні не надто потрібне власне озброєння, незважаючи на її стан воюючої країни. Військовий аналітик Іван Киричевський описує дивовижний випадок, як уже за роки нашої війни Угорщина розгорнула виробництво БМП за ліцензією концерну Rheinmetall, а Україна ледь-но приступила до тестування.

Залишу тут два показові факти на полях обміну думками про те, так при кому і в який історичний період в нас краще обороноздатність розцвітала…

Восени 2019 року наші ракетники успішно провели випробувальні стрільби ракетами до С-125 та С-300 в режимі "поверхня-поверхня", ціллю виступало списане несамохідне судно "Золотоноша" з бетонним корпусом, мішень після влучань успішно пішла на дно, інформація про ці випробування публікувалась у відкритому доступі.

Мотив проводити ці випробування виглядав приблизно так — чи буде нам чим стріляти по російських кораблях в разі, якщо бойові дії в Чорному морі стартують раніше, аніж щось взагалі по "Нептуну" буде готове до реального бойового застосування.

Що заодно показує, наскільки на той момент було багато роботи по вітчизняному протикорабельному комплексу.

Важливо Війна змінила все: чому Україні важливо негайно створювати свою оборонну промисловість

***

В період з вересня 2020 року по лютий 2025 року маленька, але горда Угорщина в межах реалізації контракту з німецьким концерном Rheinmetall на 2 мільярди євро та 219 БМП KF41 Lynx вже має в активі:

  1. Новий завод Rheinmetall в місті Залаегерсег, який займається виробництвом вказаних бойових машин, та
  2. Укомплектований батальйон на 46 одиниць KF41 Lynx.

Водночас варто конкретизувати, що завод по німецьких БМП в Угорщині був відкритий у серпні 2023 року, тобто за 3 роки після укладення контракту. А зі згаданих 46 одиниць KF41 Lynx 20 одиниць були зроблені уже на угорських потужностях.

На цьому тлі якось дуже сумно виглядає порівняння з тим, як у нас йдуть "шлюбні танці" з тим самим Rheinmetall.

Бо за даними в публічному доступі Україна лише в січні 2025 року взагалі тільки-но отримала першу KF41 Lynx для проведення випробувань, і це все при тому, що по будь-якій БМП цикл виробництва складає мінімум 12 місяців.

Це я до того веду, що з об’єктивної точки зору згаданий вище обмін думками виглядає як сварка між "тупоконечниками" і "гостроконечниками", як у Джонатана Свіфта, коли там сперечались, з якого кінця треба яйце бити.

Якщо у нас стоїть питання, що по деяких номенклатурах озброєння ми на всі 100% залежимо виключно від зовнішньої допомоги, то значить, в сегменті розвитку ВПК системно недопрацьовуємо усі останні 5-тирічки, незалежно від прізвищ.

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Європа показує зуби: про що свідчить зліт акцій німецького Rheinmetall
Джерело матеріала
loader
loader