Австралія відновлює популяцію рідкісних тварин, які зникли 60 років тому
Університет Сіднея та організація з охорони природи Aussie Ark нещодавно випустили 15 східних сумчастих куниць (Dasyurus viverrinus), які знаходяться під загрозою зникнення, у контрольоване природне середовище. Про це пише Popular Science.
- Те, що відбувається сьогодні, — це величезний момент. Це про зцілення землі, - заявив вождь племені Джеррінджа Рон Карберрі, який провів традиційну церемонію "Welcome to Country".
Ці середнього розміру, з густим хвостом та білими плямами нічні сумчасті тварини були випущені в резерват на південному узбережжі Нового Південного Уельсу, Австралія. Карберрі зазначив, що колись його предки разом з цією "чарівною маленькою твариною" мандрували по цих землях. "Welcome to Country" проводиться традиційними власниками землі або корінними народами, які отримали дозвіл від традиційних власників, як спосіб привітати гостей на своїй землі.
Це випуск став першим кроком до відновлення виду, який зник з австралійського континенту понад 60 років тому. Нині східні куниці здебільшого мешкають у Тасманії, на відкритих лугах, у сухих лісах та прибережних чагарниках. Ці тварини зникли через хвороби, отруєння та полювання лисиць.
Aussie Ark вже відкрила 400-гектарний заповідник Barrington Wildlife Sanctuary, де виросли десять із випущених куниць. Томас Ньюсом з Університету Сіднея повідомив, що команда зосередиться на довготривалих дослідженнях, використовуючи радіо- та GPS-передавачі, камери-спостерігачі й регулярний моніторинг для вивчення цих тварин та їх відновлення.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F11%2F457ce383c6dd32937ba1f0b853380d20.jpg)
- 23 квітня New York Post повідомило, що влада Австралії зазнала критики після того, як минулого тижня снайпери, які стріляли з гелікоптерів, знищили сотні коал у Національному парку у штаті Вікторія.
- 8 квітня журнал TIME помістив на обкладинку "лютововка", який вимер 10 тисяч років тому.
- 6 лютого ВВС повідомило, що австралійські вчені створили перший у світі ембріон кенгуру за допомогою екстракорпорального запліднення. Це може допомогти врятувати інші види від вимирання.

