Серйозні розбіжності: в ЗМІ скептично оцінюють шанси України та США домовитися
Серйозні розбіжності: в ЗМІ скептично оцінюють шанси України та США домовитися

Серйозні розбіжності: в ЗМІ скептично оцінюють шанси України та США домовитися

Позиції України та США щодо ключових аспектів так званої "мирної угоди" з Кремлем діаметрально протилежні

Україна та США мають дуже серйозні розбіжності щодо умов так званої "мирної угоди" з Росією: пункти, які намагається просувати президент Дональд Трамп, неприйнятні для Києва. Насамперед це питання визнання контролю російського режиму над Кримом та безпекові гарантії для України.

Про це пише CNN із посиланням на джерело, близьке до українського уряду. Співрозмовник видання, який ознайомився з обома варіантами "мирної угоди", американським та євро-українським, підтвердив, що позиції України та США щодо ключових аспектів діаметрально протилежні.

Так, Україна вимагає безпекових гарантій не тільки від Європи, але й від США, тоді як Вашингтон намагається всіма способами перекласти питання гарантій на плечі Європи. Пропозиція США визнати контроль Росії над Кримом для України взагалі абсолютно неприйнятна. Щобільше, Україна вимагає починати обговорення питання окупованих Росією територій тільки після того, як буде припинено вогонь на лінії фронту.

Водночас, Україна пішла для США на суттєві поступки. Так, те, що Україна готова взагалі розмовляти про щось з росіянами – вже великий компроміс, як і те, що Україна готова говорити про території. Зараз головна проблема полягає в тому, як це сприйме Трамп.

"Водночас Україна загалом погодилася з низкою положень початкового американського плану, зокрема: поступовим зняттям санкцій проти Росії, запроваджених із 2014 року, після реалізації мирного плану; відмовою України від вступу до НАТО; замороженням лінії фронту; поверненням контролю над територією навколо Запорізької атомної електростанції… Той факт, що Україна готова говорити про території – це величезний крок. Але якщо Трамп не вважає це значною поступкою, то це проблема", – резюмувало джерело.

Нагадаємо, що у своєму новому інтерв'ю Трамп заявив, що задля укладення миру з Росією Україна має погодиться на певні поступки. Зокрема, що Крим залишиться російським, а Україна не вступить у НАТО. На думку Трампа, якби Київ "не заговорив" про членство в Альянсі повномасштабного вторгнення взагалі б не було.

Після цього в Україні відреагували на заяви Трампа та назвали три принципові позиції. Україна ніколи не визнає будь-які свої території російськими, Україна не погодиться на обмеження армії, Україна не дозволить будь-якій третій країні накладати вето на її вступ до ЄС та НАТО. Те ж саме спеціально для Трампа під час спілкування із журналістами повторив президент Зеленський: за його словами, Україна не може відмовитися від окупованих територій, а вступ України до НАТО залежить не від бажань Кремля.

Теги за темою
Україна Росія США війна
Джерело матеріала
loader
loader