Українські полярники вперше показали антарктичного кита-смугача
Полярники української станції імен академіка Вернадського вперше показали зйомки з дрона антарктичного смугача - кита, який поширений в районі української станції "Академік Вернадський", однак трапляється нашим дослідникам не так часто, як горбані. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.
- Цей кит — один з найменших з родини смугачевих. Його довжина становить 7–9 метрів, дуже рідко деякі особини сягають 10 метрів. Вага — до 10 тонн, але здебільшого коливається в районі 5–6 тонн. Самиці трохи більші за самців. Вид зустрічається в усіх океанах Південної півкулі. До крижаного континенту припливає зазвичай на антарктичне літо, щоб живитися крилем. На зиму відпливає північніше, в тепліші води для розмноження. Хоча деякі смугачі можуть зимувати в Антарктиці, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що цей кит зазвичай швидко переміщується між крижинами, показуючи лише спину з характерним плавцем, за яким його можна здалеку розпізнати. Цей плавець — серповидний, закруглений і загострений водночас.
- Через таку маневреність антарктичний смугач досить складний для досліджень: зафіксувати зустріч з ним, а тим паче виміряти його чи відібрати біопсії — велика удача. Втім наші науковці уже мають результати досліджень, - йдеться у повідомленні.
- 22 квітня українські полярники знову зафіксували момент, коли пінгвін крав камінці з чужого гнізда, але його зупинив власник.
- 12 квітня українські полярники показали свою "групу підтримки" - пінгвінята контролюють їх роботу.

