/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fb15af9ae75e1942a4ad2ee161a80c037.jpg)
Можна "відлякати" щастя та лишитися без фінансів: що не можна робити 30 квітня в день Якова Теплого
Прислухайтеся до головних традицій та заборон цього дня
У середу, 30 квітня, згідно з новим церковним календарем, на який перейшла Православна церква України, вшановується пам’ять апостола Якова Зеведеєва. У народі цей день прозвали Яків Теплий.
"Телеграф" вирішив нагадати про значення свята, а також розповісти про головні заборони та традиції цього дня. Постарайтеся до них прислухатись!
Сьогодні, 30 квітня, православні християни та греко-католики вшановують пам’ять святого апостола Якова Зеведеєва — одного з найближчих учнів Ісуса Христа та брата апостола Іоанна Богослова. Яків був свідком багатьох чудесних подій у житті Спасителя, а після Його воскресіння став одним із перших проповідників християнської віри.
У народні традиції цей день отримав назву Яків Теплий. Це пов’язано з тим, що до 30 квітня зазвичай остаточно встановлювалася справжня тепла весняна погода. І багато людей розпочинають польові роботи.
Що можна робити 30 квітня:
- Віряни звертаються з молитвами до святого Якова, просять у нього сил, терпіння та гарного врожаю;
- У цей день можна працювати на городі. Вважається, що з цього дня земля повністю прогрівається, тому можна висаджувати капусту, огірки та інші культури;
- Можна влаштовувати прибирання. У народі вірили, що очищення свого житла цього дня привабить удачу;
Що не можна робити 30 квітня:
- Цього дня не можна лінуватися та відкладати справи. У народі говорили, що хто у цей день ледарює, той цілий рік буде невдахою;
- Сьогодні не можна влаштовувати конфлікти, сварки, виявляти злість, жадібність, тому що це може залучити до життя труднощі та "відлякати" щастя;
- Не можна позичати гроші. Вважається, що разом з ними можна віддати й свій фінансовий добробут;
- Якщо на вулиці погана погода, то не варто працювати на городі.У народі говорили, що будь-які посадки можуть просто "не прижитися".

