Смерч у Київській області – тривожний сигнал: екологи прогнозують більше торнадо по країні
Смерч у Київській області – тривожний сигнал: екологи прогнозують більше торнадо по країні

Смерч у Київській області – тривожний сигнал: екологи прогнозують більше торнадо по країні

На Київщині зафіксували незвичайне природне явище – торнадо, яке швидко привернуло увагу користувачів мережі. Хоча експерти стверджують, що це був скоріше смерч, а не потужне торнадо, вони попереджають, що подібні явища можуть почастішати в майбутньому.

За словами еколога Олександра Соколенка у коментарі та для ТСН, торнадо утворюються, коли зустрічаються холодні та теплі повітряні маси.

Зазвичай такі явища трапляються у регіонах із сильним контрастом температур, наприклад, на півдні України, де перепади температур між морем та сушею можуть створити умови для вихорів.

Але останніми днями, коли в Україні було аномально тепло, а потім прийшло холодне повітря, такі явища могли виникнути і на Київщині.

Експерт сказав, що торнадо, яке зафіксували в Київській області, було малопотужним, і не становило серйозної загрози. На відміну від потужних торнадо, які можуть зруйнувати цілі міста, цей вихор міг лише трохи збити з ніг людину чи вирвати предмети з рук.

Торнадо

Але ось що цікаво: незважаючи на те, що такі явища в Україні не так часто відбуваються, експерти прогнозують, що через кліматичні зміни торнадо та смерчі можуть стати частішими та сильнішими.

Вже зараз, за ​​словами Соколенка, природа змінюється, і такі незвичайні явища, як торнадо у квітні, можуть стати більш поширеними у майбутньому.

"Через кліматичні зміни, які зараз відбуваються в Україні, таких торнадо та смерчів може стати більше. Думаю, що вони можуть стати більш активними та небезпечними".

смерч

Як себе захистити під час зустрічі з вихором?

Експерти рекомендують наступне:

  1. Негайно шукайте укриття – найкраще сховатися у закритому приміщенні чи підвалі, якщо є можливість.

  2. Уникайте відкритих просторів – якщо немає доступу до будівлі, лежите на землі та прикривайте голову руками чи сумкою.

  3. Не стояти поруч із деревами чи стовпами – вони можуть стати небезпечними за сильного вітру.

  4. Будьте уважні до попереджень про погодні умови – моніторуйте прогнози та попередження, щоб заздалегідь знати про можливі загрози.

Раніше ми писали, на сміттєзвалищі під Києвом волонтери знайшли сотні вмираючих собак та цуценят: влада мовчить – люди рятують

Крім того, Знай.ua повідомляв, українці несвідомо спонсорують війну: Іран потай постачає продукти в Україну, фінансуючи нові Shahed

Теги за темою
прогноз погоди
Джерело матеріала
loader