Два постійні члени Радбезу ООН ведуть переговори щодо визнання Палестини
Два постійні члени Радбезу ООН ведуть переговори щодо визнання Палестини

Два постійні члени Радбезу ООН ведуть переговори щодо визнання Палестини

Два постійні члени Радбезу ООН ведуть переговори щодо визнання Палестини

Пропозицію щодо створення двох держав можуть винести на засіданні організації в червні.  

Велика Британія веде переговори з Францією та Саудівською Аравією щодо визнання палестинської держави на конференції ООН у червні, скликаній двома країнами, повідомив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, пише The Guardian.

Видання зазначає, що визнання Палестини двома постійними членами Ради Безпеки ООН було б потужною заявою, але стикається з багатьма дипломатичними перешкодами, зокрема з необхідністю більшої ясності щодо того, що пропонує Франція, і чи може визнання стати частиною надійного процесу, спрямованого на створення двох окремих держав, проти чого виступає Ізраїль.

Виступаючи перед комітетом Палати лордів з міжнародних відносин, Ламмі заявив, що Велика Британія хоче зробити цей крок, коли він матиме реальний вплив, а не символічний, додавши, що, на його сумний висновок, визнання Палестини деякими європейськими країнами нещодавно не мало жодного ефекту.

«Президент Макрон нещодавно багато говорив про це разом із саудівцями, і, звичайно, ми зараз ведемо з ними переговори», - додав Леммі.

Він зазначив, що на переговорах з Катаром минулого тижня він наголошував, що будь-яке довгострокове рішення вимагатиме відходу ХАМАС від влади в Газі та міграцію його керівництва, ймовірно, до третьої країни. Він додав, що має бути проведено повний процес демілітаризації, подібний до того, що відбувся після угоди Страсної п'ятниці в Північній Ірландії.

Леммі визнав, що прискорення темпів розширення поселень підриває життєздатність двох держав, і назвав рівень насильства в поселеннях «шокуючим».

Нагадаємо, на початку квітня президент Франції  Еммануель Макрон заявив, що його країна, ймовірно, визнає палестинську державу на червневій конференції. Це буде перше визнання Палестини державою-членом G7.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу пізніше у телефонній розмові з Макроном сказав, що визнання Палестини державою буде перемогою для ХАМАС та Ірану.

Президент США Дональд Трамп має відвідати Саудівську Аравію цього місяця, де Ер-Ріяд точно повідомить йому, що нормалізація відносин між Саудівською Аравією та Ізраїлем, що є однією з головних дипломатичних тем Трампа, неможлива без надійного шляху до врегулювання у вигляді створення двох держав.

Палестина була визнана як суверенна держава майже 150 країнами. Україна також визнає Палестинську державу, але не підтримує відносин із Сектором Гази. 

Джерело матеріала
loader
loader