Магнітні бурі у травні: штормитиме до середини місяця, а потім перепочинок
Магнітні бурі у травні: штормитиме до середини місяця, а потім перепочинок

Магнітні бурі у травні: штормитиме до середини місяця, а потім перепочинок

Травень – місяць, насичений магнітними бурями. Вже з 1-го числа стартує один із найпотужніших штормів, який триватиме до 11 травня. Коротко про – про нелегкий для метеозалежних останній місяць весни і про непередбачуваність нашого Сонця.

У другій половині травня буде легше

Що цікаво, за прогнозом Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA), до 17 травня 2025 року вказується на низьку сонячну активність, тоді як Європейське космічне агентство ESA вже виділяє передбачувані періоди сонячної активності. Передбачувані – оскільки довгострокові прогнози більш ніж на 27 днів мають низьку точність через непередбачувану поведінку нашого світила.

При цьому абсолютно точно відомо, що Сонце зараз проходить свій 25-річний цикл активності, пік якого випав саме на 2025 рік. І метеорологи виділяють такі періоди підвищеної геомагнітної активності.

Початок шторму - 1-2 травня, те, що поки називається помірною магнітною бурею. Така буря пов'язана з викидами корональної маси Сонця через спалахи наприкінці квітня.

З 5 до 7 травня – сильні магнітні бурі. Сонце, як і раніше, буде досить активно, включаючи можливі корональні дірки та спалахи класу M або X.

Наступного дня магнітосфера Землі коливатиметься трохи менше, оскільки сплески будуть викликані залишковими ефектами сонячного вітру. Затишшя розпочнеться вже 10 травня і триватиме до 17-го числа.

Потім на нас чекають помірні обурення магнітного поля Землі - через повторення сонячних подій, пов'язаних із 27-денним циклом обертання Сонця. До кінця місяця серйозних сонячних штормів і як наслідок – сильних магнітних бур на Землі не очікується. Однак не варто забувати про ту саму горезвісну непередбачуваність нашого головного світила.

Звідки беруться магнітні бурі

Нагадаємо, магнітні бурі - це обурення магнітного поля Землі, спричинені сонячною активністю. Вони виникають таким чином: на Сонці відбуваються спалахи (викиди енергії у вигляді електромагнітного випромінювання) та корональні викиди маси – хмари плазми та заряджених частинок. Також магнітні бурі можуть бути викликані високошвидкісними потоками сонячного вітру з корональних дірок (областей із низькою щільністю плазми на Сонці). Заряджені частинки, досягаючи Землі (зазвичай через 1–3 дні після спалаху), взаємодіють із магнітосферою. Це викликає стиск магнітного поля, прискорення плазми та посилення електричних струмів у магнітосфері, що й призводить до геомагнітних збурень. Бурі можуть порушувати роботу супутників, електромереж та радіозв'язку, а також впливати на самопочуття метеозалежних людей через зміни в магнітному полі та атмосферному тиску.

Метеозалежні люди в дні сильних магнітних бур повинні дотримуватися кількох правил, щоб тримати під контролем своє самопочуття. Це дотримання режиму, відсутність фізичних та емоційних перевантажень, сон не менше 7-8 годин та легка дієта без кави, алкоголю та важкої їжі. У тих, хто страждає на хронічні захворювання, під рукою завжди повинні бути ліки. Також під час магнітних бур можна використовувати адаптогени (препарати, здатні підвищувати опірність організму до шкідливих впливів та стресу) – настоянки женьшеню, екстракт елеутерококу, але тільки за рекомендацією лікаря.

Джерело матеріала
loader
loader