Угода Україна США про ресурси не суперечить співпраці з ЄС - Єврокомісія
Угода Україна США про ресурси не суперечить співпраці з ЄС - Єврокомісія

Угода Україна США про ресурси не суперечить співпраці з ЄС - Єврокомісія

Угода Україна США про ресурси не суперечить співпраці з ЄС - Єврокомісія

За попередньою оцінкою Європейської Комісії, ця угода не є ексклюзивною та не створює перешкод для подальшої співпраці між Україною та ЄС.

Єврокомісія висловила своє позитивне ставлення до підписаної угоди між Україною та США, що передбачає створення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови та передбачає доступ США до природних ресурсів України. За попередньою оцінкою Європейської Комісії, ця угода не є ексклюзивною та не створює перешкод для подальшої співпраці між Україною та ЄС в галузі важливих сировинних ресурсів, повідомляє DW.

Офіційна представниця Єврокомісії Леа Цубер 2 травня повідомила, що Євросоюз та Україна є партнерами у цій сфері, і це партнерство вже було закріплено в меморандумі про взаєморозуміння, підписаному в 2021 році. За її словами, угода між Україною та США «не вплине на цей меморандум», що дає змогу Україні продовжувати співпрацювати з Європейським Союзом у критичних видах сировини.

«Тож, звісно, Україна може продовжувати взаємодіяти з ЄС у цій сфері, і ми будемо раді продовжити нашу співпрацю в цьому напрямку», — зазначила Цубер, запевнивши, що ця угода не суперечить європейським інтересам.

Єврокомісія також підкреслила важливість того, що в угоді враховуються інтереси України щодо її прагнення до вступу до ЄС, а також відповідність законодавчим актам Євросоюзу.

Глава пресслужби Єврокомісії Паула Піньо у своєму коментарі зазначила: «Ми вітаємо, що в угоді враховується процес вступу України в ЄС і законодавчі акти ЄС, що, безумовно, має ключове значення, і це те, що ми обговорювали з нашими українськими партнерами. І ми розуміємо, що вони також були зацікавлені в тому, щоб така угода не стояла на шляху можливого майбутнього вступу в ЄС».

Піньо також наголосила, що Брюссель тісно контактує з українською владою з цього питання, забезпечуючи взаєморозуміння та підтримку в рамках цієї угоди.

Вона також звернула увагу на те, що співпраця ЄС з Україною в сфері критичних ресурсів не створює конкурентних умов для інших угод, таких як угода між Україною та США. Це підтвердив і єврокомісар з промислової стратегії Стефан Сежурне, який під час свого візиту до Києва в лютому цього року підтвердив відданість ЄС меморандуму про взаєморозуміння, підписаному з Україною.

«Як бачите, йдеться про співпрацю з Україною, а не про будь-яку конкуренцію зі США», — пояснив представник Єврокомісії Томас Реньє, додаючи, що ця співпраця націлена на забезпечення ланцюжків поставок для ЄС, але також сприятиме створенню нових можливостей для України, зокрема через додану вартість і нарощування місцевого потенціалу.

Загалом, Єврокомісія наголошує на важливості таких ініціатив, які дозволяють не лише забезпечити стабільність поставок сировини для ЄС, але й сприяють економічному розвитку України. У Брюсселі вважають, що співпраця з Україною на цих засадах є взаємовигідною і не вступає в суперечність з іншими міжнародними угодами, включаючи угоду з США.

Нагадаємо, раніше зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт про ратифікацію угоди між Україною та США щодо корисних копалин депутати можуть проголосувати у четверг, 8 травня. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з міжнародних відносин та міжпарламентської співпраці Олександр Мережко.

За словами депутата, наразі планується, що документ буде винесено на обговорення профільного комітету на початку тижня, а далі — винесено на голосування в сесійну залу. Водночас Мережко зауважив, що ситуація залишається динамічною, тож дата може змінитися.

Джерело матеріала
loader
loader