/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F5fa1355ef8366d6a5a28da61ea670700.png)
ТЦК не залишать у спокої: ухилянтів попередили, перечекати не вийде
В Україні дедалі частіше трапляються ситуації, коли військовозобов’язані громадяни роками залишаються в розшуку за порушення правил військового обліку, хоча за законом це вже неактуально. Але система не поспішає закривати ці справи. І якщо громадянин сам не звернеться до ТЦК із запитом, — він може роками перебувати "в розшуку", навіть не здогадуючись про це.
Про це попереджає адвокат Юрій Айвазян. За його словами, згідно зі статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягнення за порушення мають накладатися протягом трьох місяців з моменту виявлення, але не пізніше ніж за рік після самого правопорушення. І якщо цей строк минув — справа має бути закрита. Але тільки на папері.
"Після завершення строків ніхто автоматично з розшуку не знімає", — наголошує юрист. Тобто, навіть якщо пройшов рік, а порушення не було доведене або штраф не накладений вчасно, ви все одно залишаєтесь у системі як особа в розшуку. І це може мати серйозні наслідки: від блокування доступу до держпослуг до проблем із виїздом за кордон чи банальним оформленням документів.
Громадянину необхідно самостійно звернутися до ТЦК або за допомогою адвоката і подати запит про припинення розшуку. Без цього — ви лишаєтесь у системі "вічно". А ТЦК сам не ініціює зняття, навіть якщо всі строки давно минули.
Це ще один приклад того, як держава не поспішає захищати права своїх громадян, а простим українцям доводиться самостійно боротися навіть за очевидні речі. Люди часто навіть не знають, що значаться в якихось реєстрах, доки не намагаються щось оформити або вирішити банальне питання в держустанові.
Раніше ми розповідали про штраф зі знижкою 50%: чи можна поновити репутацію перед ТЦК і отримати бронювання
Також, мобілізація до 25 років: кого примусово заберуть ТЦК навіть без контракту
