Обсерваторія Ла-Сілья ESO опублікувала фото унікального атмосферного явища. Це м’яке сяйво, що має зелений відтінок. Його можна зафіксувати лише надчутливим обладнанням, пише SciTechDaily.
Обсерваторія розташована на краю віддаленої пустелі Атакама в Чилі. Світлове забруднення тут майже відсутнє. Атмосферне сяйво можна сфотографувати лише в надзвичайно темному місці на надчутливі камери. Пустельна обсерваторія Ла-Сілья ідеально для цього підходить.
Астрономи кажуть, що атмосферне сяйво можна сплутати із полярним, але в цих явищ різна природа. У першому випадку сяйво виникає, коли ультрафіолетове випромінювання Сонця заряджає енергією атоми та молекули у верхніх шарах атмосфери. Коли ці частинки повертаються до свого нормального стану, вони випромінюють слабке стійке світіння.
Зелений колір дають атоми кисню. Але сяйво може бути червоним або жовтим - залежно від конкретних молекул, що взаємодіють із сонячним ультрафіолетом. Насправді атмосфера постійно випромінює світіння, хоча люди цього не помічають без спеціального обладнання.
Полярне ж сяйво викликане взаємодією заряджених частинок Сонця з магнітним полем Землі. Полярні сяйва короткі, непередбачувані та зазвичай набагато яскравіші, ніж світіння атмосфери.
Обсерваторії на кшталт Ла-Сілья будують у місцях, які за ретельними підрахунками найкраще підходять для спостереження за Всесвітом. За однією з теорій, він може мати форму бублика.