/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F41b82d149b2537163ee4f0b320e738c5.png)
Наскільки товстий Кім Чен Ин? HR знайшли спосіб виявити прихованих кандидатів з КНДР
Тисячі IT-працівників з Північної Кореї за підробленими документами влаштувались у американські компанії зі списку Fortune 500 і продовжують незаконно влаштовуватись.
Зазначається, що програмісти з КНДР видають себе за спеціалістів зі США, використовуючи підроблені або вкрадені посвідчення особи. Заробляючи таким чином в американських компаніях, вони перераховують гроші на фінансування режиму північнокорейського диктатора Кім Чен Ина.
За інформацією Мінфіну США, Держдепу та ФБР, починаючи з 2018 року, шахрайство із працівниками в IT-сфері щорічно приносить КНДР прибутки на сотні мільйонів доларів. За словами засновника стартапа g8keep Харрісона Леджіо, близько 95% резюме, які він отримує, приходять від програмістів з Північної Кореї.
Наразі Леджіо зізнається, що навіть не буде призначати співбесіду кандидату, який за документами виглядає багатообіцяючим спеціалістом, якщо той не погодиться пройти останню перевірку, яка полягає у тому, що слід сказати щось негативне про Кім Чен Ина. Наприклад, «наскільки товстий лідер КНДР?». Леджіо переконався, що працівникам з Північної Кореї суворо заборонено ображати диктатора КНДР і за це вони можуть понести покарання, навіть у разі негативних висловлювань у приватному порядку.
Засновник g8keep зазначив, що коли він вперше запропонував претенденту на роботу подібний тест, той почав психовати і лаятись. Шукач роботи згодом заблокував Леджіо на всіх платформах соціальних мереж. Тепер Леджіо проводить той самий тест перед кожною співбесідою. Інші стартапи та засновники, яких він знає, роблять те саме.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F470198339f657b445212d3f079db7990.jpg)
За оцінками ООН, шахрайство з IT-працівниками з КНДР щорічно приносить прибуток у розмірі від $250 до 600 млн. Це змусило спеціалістів з кібербезпеки об’єднатись з метою обміну інформацією про стратегії, профілі, VPN та ознаки, на які слід звернути увагу.
Однак розвиток ШІ дав змогу шахраям з КНДР створювати по кілька фальшивих особистостей і найматись у 6-7 компаній одночасно. За словами аналітиків, протягом 2025 року масштабих цих шахрайських схем будуть тільки розширюватись, охоплюючи вже не тільки США, а й країни Європи та Азії.
Як зазначає керівник відділу кібербезпеки Google Cloud Майкл Барнхарт, який протягом багатьох років відслідковував кіберзагрози з боку КНДР, програмісти з Північної Кореї, що перебувають на території Росії та Китаю, використовують ШІ для створення біографій з акцентом на привабливий досвід роботи у компанії. Вони працюють у командах, щоб масово подавати заявки на роботу, використовуючи вкрадені американські посвідчення особи або за допомогою посередників у США чи за кордоном.
Деякі ІТ-фахівці навіть створили підставні компанії, щоб видавати себе за законні рекрутингові фірми або веб-дизайнерські агентства, наприклад, які потім співпрацюють з великими компаніями зі списку Fortune 500. Серед глобальних компаній служби безпеки впровадили різні системи та стратегії для викорінення північнокорейських ІТ-фахівців, які шукають роботу, а також тих, хто вже працевлаштований та працює у компаніях.
Зокрема, у більшості американських компаній вже проводять перевірки на відповідність заявленному місцю проживання претендентів на роботу. Ці практики варіюються від відеоінтерв’ю з камерою до використання інструментів перевірки особистості з функціями геолокації для порівняння посвідчення особи державного зразка з селфі, що допоможе зіставити людей з їхньою особистістю та місцем розташування.
Представники компанії з кібербезпеки CrowdStrike зазначають, що група програмістів з КНДР, яку називають Famous Chollima, причетна до 304 випадків в 2024 році і продовжує працевлаштовувати фальшивих працівників в американські компанії і в цьому році. За словами старшого віцепрезидента CrowdStrike, ця група південнокорейських шахраїв спеціалізується на крадіжці розвідувальної інформації та криптовалют, зокрема, викрадення $1,5 млрд з криптобіржі в Дубаї. Іншим видом діяльності Famous Chollima є працевлаштування ІТ-фахівців з КНДР до американських компаній за підробленими документами.
Шахраї з КНДР активно імітують надання послуг IT-спеціалістам зі США з метою викрадення та підробки їхніх посвідчень особи. За останні два роки Міністерство юстиції звинуватило десятки громадян Північної Кореї та неназваних спільників у цій схемі, звинувативши їх у крадіжці американських посвідчень особи, змові з метою порушення санкцій США, шахрайстві з використанням електронних засобів зв’язку та відмиванні грошей. У зв’язку з цим був заарештований чоловік з Нешвілла, а жінка з Арізони визнала себе винною в управлінні «фермами фальшивих акаунтів» у рамках цієї схеми.
У справі на території Арізони 49-річна жінка з Фінікса допомогла північнокорейським спільникам отримати роботу в банках зі списку Fortune 500, телевізійній мережі, компанії з виробництва аерокосмічної техніки, автомобілів і технологічній компанії з Кремнієвої долини. Використовуючи 60 вкрадених посвідчень особи, вона допомогла ІТ-фахівцям отримати роботу у 300 компаніях, які платили їм мільйони за їхню роботу.
Джерело: Fortune

