Британія готує секретний план на випадок нападу Росії. В тому числі ядерними ракетами – The Telegraph
Британія готує секретний план на випадок нападу Росії. В тому числі ядерними ракетами – The Telegraph

Британія готує секретний план на випадок нападу Росії. В тому числі ядерними ракетами – The Telegraph

Британія готує секретний план на випадок нападу Росії. В тому числі ядерними ракетами – The Telegraph

План включає евакуацію уряду, протидію кібератакам і захист міст.

Велика Британія таємно готується до прямого військового нападу з боку Росії через побоювання, що вона не готова до війни. Як пише The Telegraph, британських посадовців попросили оновити 20-річні плани дій на випадок надзвичайних ситуацій, які б допомогли перелаштувати країну на воєнний лад після погроз нападу з боку Кремля.

У секретному досьє буде викладено, як уряд відреагує на оголошення війни, зокрема особливості роботи бункерів для захисту Кабінету міністрів та королівської родини, суспільного мовлення та накопичення ресурсів.

Міністри побоюються, що Велика Британія з союзниками не лише буде менше готовою до війни, порівняно із Росією, що зробить її вразливою на полі бою, а й буде непідготовленою та погано захищеною вдома.

Видання нагадує, що кремлівські чиновники неодноразово погрожували Великій Британії прямим нападом через її підтримку України, що в тому числі може включати відправку британського контингенту в Україну.

Експерти попереджають, що країна вразлива до нападу на свою критично важливу інфраструктуру, включаючи газові термінали, підводні кабелі, атомні електростанції та транспортні вузли.

Як стало відомо видання The Telegraph, оновлення засекреченого «плану оборони країни» визначить стратегію на перші дні після удару ворожої іноземної держави по материковій частині Великої Британії.

Він включатиме сценарії, за яких Британія зазнає ударів звичайними ракетами, ядерними боєголовками або кіберопераціями, що становило обмежену загрозу під час останнього суттєвого оновлення плану до 2005 року.

Новий план, розроблений Управлінням стійкості Кабінету міністрів, надасть прем'єр-міністру та Кабінету міністрів Великої Британії вказівки щодо того, як керувати урядом у воєнний час і коли їм слід шукати притулку в бункері на Даунінг-стріт або за межами Лондона.

Очікується, що будуть розглянуті і воєнні стратегії для залізничних та дорожніх мереж, судів, поштової системи та телефонних ліній. Малоймовірно, що документ буде оприлюднено протягом десятиліть, якщо взагалі колись буде оприлюднено.

Кабінет міністрів вже змоделював сценарій, у якому ворожа держава одночасно запускає ракети та здійснює кібератаки на національну інфраструктуру.

Оцінка ризиків, опублікована в січні, показала, що успішний напад «ймовірно призведе до загибелі цивільного населення, а також співробітників екстрених служб», завдасть серйозної економічної шкоди та порушить роботу життєво важливих служб.

Представники Міністерства оборони також закликали Велику Британію підготувати власний варіант Залізного купола Ізраїлю для захисту від ракетних атак.

Минулого місяця високопоставлений чиновник Королівських ВПС повідомив, що якби перша ніч конфлікту в Україні відбулася у Великій Британії, російські ракети пробили б британську оборону та знищили б інфраструктурні цілі.

Росія, Китай та Іран стверджують, що розробили гіперзвукові ракети, які можуть рухатися зі швидкістю, що до 10 разів перевищує швидкість звуку та легше обходить засоби захисту, ніж звичайні балістичні ракети.

Британські чиновники особливо стурбовані газовими терміналами та п'ятьма діючими атомними електростанціями країни, пошкодження яких, згідно з оцінкою Вайтхолла, можуть призвести до витоку радіоактивних матеріалів по всій країні та спричинити «значні тривалі довгострокові наслідки для безпеки, здоров'я, навколишнього середовища та економіки».

Уряд також змоделював ймовірність та наслідки ракетно-ядерного нападу на Велику Британію, але офіційні висновки цього огляду залишаються засекреченими.

Новий план дій у надзвичайних ситуаціях вперше також стосуватиметься кібервійни, яка, за словами керівників розвідки, зараз є однією з найнебезпечніших загроз, з якими стикається Велика Британія.

Хакери, яких спонсорують певні держави, можуть відключати мережі зв'язку, спричиняти відключення електроенергії та тимчасово закривати урядові установи.

Директор військової розвідки Британії MI5 Кен МакКаллум заявив у жовтні, що кількість державних загроз, розслідуваних агентством, зросла на 48% за рік, і що Росія посилила свої кібератак через війну в Україні.

Росія продовжує погрожувати Великій Британії, незважаючи на план Дональда Трампа щодо мирної угоди в Україні. Минулого місяця британські міністри вперше офіційно визнали Росію загрозою національній безпеці.

План розроблено за зразком «Військової книги» – секретного досьє часів Холодної війни з інструкціями щодо того, як уряд повинен реагувати на ядерний напад, яке згодом було опубліковано в Національному архіві.

Воєнна книга містила плани евакуації прем'єр-міністра та ключових членів Кабінету міністрів, яких мали перемістити до бункера в Котсуолдсі у разі бомбардування Лондона. Королева Єлизавета II втекла б у безпечне місце на королівській яхті. Також було прописано плани евакуації прем'єр-міністра та ключових членів Кабінету Міністрів.

Згідно з тим самим планом, Британія буде розділена на 12 зон, кожна з яких керуватиметься міністрами Кабінету Міністрів, старшими військовими офіцерами, головними констеблями та суддями з особливими повноваженнями. У деяких сценаріях продукти харчування та будівельні матеріали будуть накопичуватися та нормуватися.

BBC отримає доручення транслювати соціальну рекламу про те, як сховатися від ракет, а найважливіші твори мистецтва країни будуть перевезені з Лондона до Шотландії з міркувань безпеки.

Сьогодні планування відбувається на тлі підготовки міністрів до публікації Стратегічного огляду оборони Лейбористської партії, в якому буде розглянуто стан Збройних сил.

Міністерство оборони заявило, що огляд включатиме «варіанти посилення внутрішньої безпеки», що може включати розробку сильнішої оборони від ракет. Також буде розглянуто готовність Збройних сил до війни після десятиліть скорочення чисельності військ.

Прем’єр-міністр  Кір  Стармер заявив, що Велика Британія витрачатиме 2,5% ВВП на оборону з 2027 року, але міністри та керівники збройних сил ще не домовилися про те, як саме ці кошти мають бути витрачені.

Речник уряду заявив, що «у Великій Британії є надійні плани дій на випадок низки потенційних надзвичайних ситуацій, які розроблялися та перевірялися протягом багатьох років».

Нагадаємо, що уряд Німеччини ще торік почав готувати план дій на випадок війни.  За даними ЗМІ, Міністерство оборони ФРН готує компанії до найгіршого розвитку подій. У секретному плані прописані всі об’єкти, які з військових міркувань потрібно буде захистити в першу чергу, а також прописано роботу військових хабів.

Джерело матеріала
loader
loader