В канадській Альберті серед гір вчені знайшли унікальний вид метеликів Satyrium curiosolus, який проіснував 40 000 років в ізоляції від зовнішнього світу. Популяція під загрозою зникнення через низьке генетичне різноманіття, пише SciTechDaily.
По-іншому їх ще називають волохатими метеликами. Вони непоказні, але через унікальні умови еволюції дуже цікаві. Їх знайшла міжнародна команда і вивчення показало, що це новий, не зареєстрований раніше вид. Він має чіткі генетичні та екологічні риси, тісно пов’язані із локацією, де вони існують.
«Наше секвенування всього геному S. curiosolus виявило разюче низьку генетичну різноманітність та надзвичайно високий рівень історичного інбридингу порівняно з географічно найближчими популяціями Satyrium curiosolus у Британській Колумбії та Монтані, що знаходяться на відстані понад 400 км», – пояснює співавтор дослідження Зак Макдональд з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.
Хоча популяція невелика, генетичні дані свідчать про те, що це стабільна та незалежна лінія впродовж десятків тисяч років. Через унікальні обставини розвитку вид дуже чутливий до зовнішнього впливу і кліматичних змін. Зараз вчені турбуються про збереження метеликів з огляду на глобальне потепління.
Метелики, як й інші живі істоти, змінюють свій геном під впливом середовища. Наприклад, вчені помітили на крилах цих комах захист від сильних злив. Гідрофобне покриття дозволяє крилу не ламатися під ударами великих крапель.