Сейм Литви прийняв резолюцію про невизнання окупованих українських територій російськими
Сейм Литви прийняв резолюцію про невизнання окупованих українських територій російськими

Сейм Литви прийняв резолюцію про невизнання окупованих українських територій російськими

Сейм Литви прийняв резолюцію про невизнання окупованих українських територій російськими  

Сейм Литви одноголосно ухвалив резолюцію, яка не визнає захоплені українські землі такими, що належать Росії. Документ під назвою «Про незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» підтримали 118 членів литовського парламенту на засіданні 8 травня.

Як повідомила пресслужба Сейму,  голова Комітету Сейму у закордонних справах Ремігіюс Мотузас під час презентації законопроєкту наголосив, що події останніх років та війна в Україні свідчать про те, що з помилок Другої світової війни не винесено уроків.

Він додав, що дуже важливо не лише зупинити цю невиправдану війну, забезпечити тривалий мир, а й відновити територіальну цілісність України.

«Найголовніше, що ми констатуємо в цій резолюції, це те, що Україна є суверенною, незалежною європейською державою, яка має право захищати себе та водночас самостійно вирішувати питання своєї внутрішньої, зовнішньої та безпекової політики. А її кордони – це ті, що були визнані міжнародною спільнотою у 1991 році. Цією резолюцією ми визнаємо безумовну підтримку України», – сказав голова Комітету у закордонних справах.

У резолюції наголошується, що жодне захоплення території України Російською Федерацією, скоєне чи таке, що триває, не буде визнано Сеймом Литовської Республіки ні  де-юре , ні  де-факто .

Згідно з ухваленим документом Сейм залишається твердо налаштованим підтримувати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів і має намір зробити свій внесок у всі міжнародні дипломатичні зусилля, спрямовані на те, щоб допомогти Україні якомога швидше відновити свій суверенітет та територіальну цілісність.

Раніше іноземні ЗМІ повідомляли, що під час обговорення потенційного плану мирного врегулювання американська сторона нібито розглядала можливість визнання Криму частиною Росії, заморожування лінії фронту, а також скасування санкцій, запроваджених після 2014 року. Ще одним з елементів обговорення могла бути передача Запорізької атомної електростанції під контроль Вашингтона для забезпечення енергопостачання як України, так і Росії.

За даними західних журналістів, українська сторона погоджується лише з окремими пунктами пропозиції, однак категорично відкидає можливість визнання Криму російською територією. Президент Зеленський, коментуючи подібні пропозиції, заявив, що Україна ніколи не погодиться на втрату свого суверенітету над півостровом.

Джерело матеріала
loader
loader