«Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр
«Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр

«Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр

«Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр (фото)

    © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 1
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 2
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 3
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 4
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 5
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 6
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 7
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 8
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 9
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 10
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 11
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 12
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 13
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 14
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 15
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 16
    «Залізний грім, що наближає тишу»: виставка про бойовий шлях 43 ОАБр - Фото 17

У столиці розпочала роботу фотовиставка «Залізний грім, що наближає тишу», присвячена десятиріччю 43-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Тараса Трясила. Подію організувала галерея Vakulenko Art Consulting, а її метою є не лише вшанування бойового шляху бригади, а й збір коштів на технічне оснащення дронів-перехоплювачів, які критично важливі для захисту позицій українських артилеристів.

Василь Артюшенко, ZN.UA

Виставка триватиме з 7 по 25 травня і демонструє світлини дев’яти авторів — українських та іноземних фотографів, які особисто зафіксували миті фронтового життя підрозділу. Серед них — Тетяна Колесник, Арсеній Герасименко, Альберт Лоренк, Сергій Скринніков, Андрій Корчагін, Федеріко Кінтана, Дієго Еррера, Валентина Поліщук та Ігор Ткачов.

Фотовиставка об’єднує десятки кадрів, зроблених на передовій. Вони не лише документують бойові будні бригади, а й передають емоційні контрасти війни: від щемкої краси півоній, що стали символом 43 ОАБр, до вибухів 46-тонних артилерійських гармат, що одночасно несуть і руйнування, і тишу. Саме ці гармати — 203-мм САУ «Піон» — одними з перших стали на захист столиці у лютому 2022 року.

Василь Артюшенко, ZN.UA

Ця подія є своєрідним артилерійським щоденником, що показує, як за великими знаряддями стоять ще більші особистості — люди, які з 2014 року день у день б’ються на передовій. Під гаслом «Битися, а не журитися!» військовослужбовці 43-ї бригади протягом десяти років виконують складні вогневі завдання, знищують ворожі цілі, збирають розвіддані та коригують артилерійські удари.

Василь Артюшенко, ZN.UA

За цей час підрозділ відіграв ключову роль у низці бойових операцій: від оборони Києва та визволення Київщини на початку повномасштабного вторгнення — до успішних контрнаступів на Харківщині та Херсонщині. У 2024 році бригада брала участь у стримуванні наступу РФ на північ Харківської області та, за інформацією з відкритих джерел, — в операціях на території російського прикордоння.

Окрім історичної та художньої складової, виставка має практичну мету: всі зібрані кошти підуть на придбання транспорту та обладнання для дронів FPV-перехоплювачів. Ці дрони використовуються для знищення ворожих безпілотників-корегувальників, що несуть загрозу як бійцям, так і мирним мешканцям у тилу.

Фотовиставка в Vakulenko Art Consulting — це не просто мистецька подія. Це нагадування про те, що за тишею фронту стоїть грім залізного захисту, за артилерійським вогнем — боротьба за майбутній спокій, а за кожною світлиною — доля і мужність конкретної людини.

Джерело матеріала
loader