/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F09538fe0c5e903fcb543f55b61f5e436.jpg)
Франція та Польща укладуть договір про допомогу у разі нападу на одну із країн
Франція та Польща 9 травня укладуть договір про розширення співробітництва у питаннях оборони та енергетики. У разі нападу на одну з країн друга зобов'язується надавати допомогу, про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що цей договір стане ознакою зміцнення альянсів у сфері безпеки на тлі стурбованості щодо зобов'язань США щодо оборони Європи.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на пресконференції перед поїздкою до Франції заявив, що укладання договору відкриє можливості для співробітництва у питанні розширення "ядерної парасольки" Франції на Польщу.
"Виходячи з мого досвіду, положення договору є новаторськими з погляду нашої безпеки", – сказав він.
При цьому Туск наголосив, що договір не є альтернативою відносинам із США та Польщі необхідні як Америка, так і сильний Європейський союз.
У Франції угоду розглядають як "ключ" до зміцнення військової співпраці та подальшого посилення французького впливу.
За словами французьких офіційних осіб, договір включатиме також формулювання, покликане полегшити переговори з Польщею щодо "життєво важливих інтересів" Франції – коду ядерного стримування. При цьому у Франції зазначили, що їхня "ядерна парасолька" не замінить гарантії безпеки США, але стане додатковою обороною для Польщі у разі загрози.
- 26 лютого The Telegraph повідомляв, що Франція готова розмістити винищувачі з ядерною зброєю у Німеччині.
- 8 березня польський прем'єр дав зрозуміти, що Варшава може прагнути отримати доступ до ядерної зброї через загрозу з боку Росії найближчими роками.
- 26 березня NYT повідомляв, що Трамп приватно запевнив Європу, що не позбавить її "ядерної парасольки".
