/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F7101e0a5fd188f6da1ee6a69678ce8be.png)
Підстав може бути декілька: юристи розповіли, коли можна не брати повістку
Військовозобов'язані чоловіки мають право відмовитися від отримання повістки, але лише у певних випадках. Про це розповіли юристи адвокатського об'єднання "Бачинський та партнери".
Підставою для вручення повістки, зокрема, є відсутність у чоловіка військово-облікових документів, застарілі дані та неактуальна ВЛК.
Юристи наголошують, що якщо військовозобов'язаний впевнений, що не порушив правила військового обліку, своєчасно оновив облікові дані та має відповідну позначку, то підстав для вручення повістки немає.
У такому разі громадянин повинен пояснити представникам територіального центру комплектування, що з моменту останнього візиту дані залишились незмінними. За наявності діючої відстрочки слід надати відповідний документ.
При цьому існує категорія громадян, яка може відмовитися від повістки, не побоюючись штрафу.
"Відмовитись від повістки без будь-яких негативних юридичних наслідків може категорія осіб, яка була виключена з військового обліку. Оскільки такі особи від моменту виключення з обліку не мають жодного юридичного і правового зв’язку з ТЦК", - пояснили юристи.
Загалом фахівці виділяють кілька підстав, коли від повістки можна відмовитися:
- якщо у документі вказані неправильні дані одержувача;
- якщо повістку вручає не уповноважена цього особа;
- якщо на повістці немає друку ТЦК/підпису його керівника.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ухилянтам загрожують повторними штрафами: сума може сягнути 100 тисяч.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК оновили склад та перевели 70% працівників на фронт: громадськість не повірила своїм вухам.
